جفت فراخوان سوبارو ایمپرزا و کراس ترک

  1. دوشنبه ۶ آبان ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
جفت فراخوان سوبارو ایمپرزا و کراس ترک
به گزارش فرانگر

بنظر می رسد این روزها سوبارو روی دور خوش شانسی قرار ندارد زیرا پس از توقف تولید موقتی به خاطر طوفان و سیل شدید در ژاپن مجبور به دو فراخوان نسبتاً گسترده شده است. اولین فراخوان شامل مدل های ایمپرزا و کراس ترک در آمریکا بوده و دلیل آن هم مشکلات برقی می باشد. NHTSA می گوید این فراخوان شامل ۴۶۶,۲۰۵ دستگاه خودرو بوده و مشکلات برقی این خودروها باعث خواهد شد ایمپرزا و کراس ترک های مدل سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ روانه ی نمایندگی ها شوند.

اگرچه کراس ترک در ژاپن تولید می شود اما مکان تولید ایمپرزا در ایندیانای آمریکا بوده و البته هر دو از یک پلتفرم و قطعات برقی وارداتی از ژاپن استفاده می کنند؛ بنابراین سوبارو مجبور به فراخوان هر دو خودرو شده است.

بنا به گفته ی NHTSA، این مشکل به ماژول کنترل پیشرانه در هر دو خودرو مربوط می شود که شاید پس از خاموش شدن پیشرانه هم دوباره استارت بزند. این امر می تواند به از کار افتادن فیوز از طریق اتصال کوتاه منجر شود. مشکل این است که خودرو می تواند در زمان حرکت هم خاموش شده و باعث تصادف شود. سوبارو برای حل این مشکل اقدام به ارتقای نرم افزار خودرو خواهد کرد. در صورت وجود مشکل در سیستم استارت هم نمایندگی ها بدون دریافت هزینه ای اقدام به تعویض آن خواهند کرد.

جفت فراخوان سوبارو ایمپرزا و کراس ترک

اما دومین فراخوان تعداد ۲۰۵ هزار دستگاه ایمپرزا مدل ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ و کراس ترک مدل ۲۰۱۸ را دربر می گیرد. سوبارو می گوید دلیل این فراخوان احتمال جدا شدن سوپاپ های تهویه میل لنگ و ورود ذرات و آلاینده ها به پیشرانه می باشد که شاید باعث کاهش قدرت تولیدی پیشرانه شود. نمایندگی های این خودروساز ژاپنی سوپاپ ها را تعویض خواهند کرد اما اگر سوپاپ ها جدا شده و نتوان قطعات و ذرات را پیدا کرد، کل پیشرانه بدون دریافت هزینه تعویض می شود.

جفت فراخوان سوبارو ایمپرزا و کراس ترک
همرسانی نوشتار: