نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس

  1. دوشنبه ۶ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس
به گزارش فرانگر

درحالی که آمریکایی ها منتظر ارائه ی نسل جدید پیکاپ نیسان فرونتیری هستند که از سال ۲۰۰۴ تاکنون در بازار حضور دارد، برخی دیگر از مشتریان در حال لذت بردن از ناوارای جدیدتر هستند. ناوارا اخیراً پذیرای مدلی آفرود با نام N-Trek بوده و همین امر بر حسرت مشتریان آمریکایی افزوده است.

نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس


پلتفرم ناوارا همچنین باعث شکل گیری پیکاپ لوکس آلمانی یعنی مرسدس X کلاس شده است. مرسدس نهایتاً تصمیم گرفت این خودرو را در آمریکا و در برخی بازارهای دیگر عرضه نکند. تا به اینجا X کلاس به خاطر قیمت بالای خود عملکرد خوبی در بحث فروش نداشته است. زمانی که از نیسان درباره ی ادامه یا قطع تولید X کلاس برای مرسدس پرسیده شد این خودروساز ژاپنی جواب روشنی ارائه نداد.

در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ از رئیس بخش ون ها و پیکاپ های نیسان درباره ی تأثیر فروش پایین X کلاس روی هزینه های تولید ناوارا پرسیده شد او گفت:

نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس

ما بهترین تلاش خود را برای کمک به مرسدس انجام می دهیم. مرسدس اولین پیکاپ خود را با ما ساخت و من فکر می کنم X کلاس محصول بسیار جالبی است. آن ها اهداف خاص و مشتریان خودشان را دارند. این به خودشان مربوط است که بهترین توانایی خود را مدیریت کنند.

رسانه ها به طور مستقیم از مدیر نیسان درباره احتمال عدم تولید X کلاس سؤال کردند و او این گونه پاسخ داد:

نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس

من باید از شما بخواهم که این سؤال را از مدیران مرسدس بپرسید. این تصمیم مرسدس خواهد بود که با سبد محصولات خود چه کاری انجام دهند.

او درباره نسل بعدی X کلاس هم گفته است:

این بر عهده مرسدس است که به ما بگویند چه چیزی می خواهند انجام دهند.

پس از آنکه تنها ۱۶۷۰۰ دستگاه X کلاس در سال ۲۰۱۸ به فروش رفت شایعاتی درباره توقف تولید این خودرو توسط مرسدس منتشر شد. این در حالی است که تویوتا تاکوما در آمریکا فروش بیش از ۲۴۵ هزار دستگاهی را ثبت کرده است. ما می دانیم پیکاپ های لوکس در آمریکا طرفداران زیادی دارند اما مدل های کوچک تری همچون X کلاس در آمریکا چندان موفق نخواهند بود و به همین خاطر هم در این کشور عرضه نشد.

نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس

نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس

نیسان آماده کمک به مرسدس X کلاس


مرسدس بنز استرالیا درباره آینده این پیکاپ گفته است:
موضع ما این است که درباره ی گمانه زنی ها اظهارنظر نکنیم. تمام آنچه که می توانیم بگوییم این است که X کلاس بخش ثابت سبد محصولات مرسدس بنز استرالیا می باشد. ما روی فروش و تثبیت این خودرو در بازار استرالیا تمرکز داریم.همرسانی نوشتار: