صنعت خودروی ژاپن تحت تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین

  1. دوشنبه ۶ آبان ۹۸ ساعت ۰۸:۵۷ (۴ سال،۸ ماه قبل)
صنعت خودروی ژاپن تحت تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین
به گزارش فرانگر

درحالی که صنعت خودروی ژاپن به طور مستقیم درگیر جنگ تجاری آمریکا و چین نشده اما گرمای آن را احساس می کند.

نشریه ژاپن تایمز گزارش داده علیرغم اینکه آمریکا و ژاپن به توافقنامه تجاری جدیدی دست یافته اند اما خودروها و قطعات خودرویی حدود ۶۰ درصد از تجارت ۱.۳۸ میلیارد دلاری سالانه ی این کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

منابع مطلع می گویند تعدادی از کمپانی های ژاپنی در صنایع گوناگون تولید خود را به جنوب آسیا یا مکزیک منتقل کرده و یا اینکه تولید داخلی خود را افزایش داده اند تا از ترکش های جنگ تجاری آمریکا و چین در امان بمانند. البته بسیاری از خودروسازان ژاپنی سایت های تولیدی و شبکه فروش گسترده ای در آمریکا داشته و این امر باعث محدود شدن تأثیرات جنگ تجاری روی آن ها می شود.

اواخر ماه سپتامبر بود که آمریکا و ژاپن به توافقنامه ای درباره ی تعرفه های جدید که تأثیری روی خودروهای وارداتی ژاپن به آمریکا ندارند دست یافتند. این توافقنامه که به امضای طرفین رسیده شامل کاهش تعرفه های محصولات مختلف کشاورزی هم می شود. دولت ژاپن بعداً اظهار داشت از حذف تعرفه ی ۲.۵ درصدی موجود روی خودروهای ژاپنی وارداتی به آمریکا استقبال خواهد کرد.

صنعت خودروی ژاپن تحت تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین

نگرانی هایی بین خودروسازان ژاپنی وجود دارد و آن اینکه ترامپ تعرفه های بیشتری روی محصولاتشان وضع کند. اگر یادتان باشد دولت ترامپ قبلاً اعلام کرده بود خودروها و قطعات وارداتی به آمریکا امنیت ملی این کشور را به خطر می اندازند.

صنعت خودروی ژاپن تحت تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین

به همین منوال جنگ تجاری آمریکا و چین هم نشانه هایی از فروکش شدن را نشان نداده و هر دو طرف بر مواضع خود پافشاری می کنند.
همرسانی نوشتار: