خودروی الکتریکی بورگ وارنر، شکل گرفته بر پایه آریل نومد

  1. یکشنبه ۵ آبان ۹۸ ساعت ۱۹:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
خودروی الکتریکی بورگ وارنر، شکل گرفته بر پایه آریل نومد
به گزارش فرانگر

بورگ وارنر از خودروی جدید و الکتریکی خود که بر پایه ی آریل نومد شکل گرفته رونمایی کرد.

این خودرو که “خودروی نمایشی ولتاژ بالا” نام گرفته نمونه ای اصلاح شده از نومد بوده و پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری هوندای آن که قدرت ۲۳۵ اسبی و گشتاور ۳۰۰ نیوتون متری داشته از قلب خودرو جدا شده است.

جایگزین این پیشرانه بنزینی دو پیشرانه الکتریکی ولتاژ بالاست که هرکدام یکی از چرخ های عقب را کنترل می کنند. این پیشرانه ها مستقل از یکدیگر عمل کرده و عملکرد هدایت گشتاوری آن نیز باعث بهبود فرمان پذیری خودرو می شود.

پیشرانه های الکتریکی قدرت ترکیبی ۲۶۸ اسب بخاری داشته و با یک باتری ۳۰ کیلووات ساعتی آب خنک همکاری می کنند. البته این کمپانی گفته خودروی نمایشی اش را می توان با باتری های مختلفی همراه کرد و این امر می تواند برای استفاده از باتری های ویژه برای اهداف خاص بکار رود.

پروتوتایپ یاد شده در طول ۶ ماه ساخته شده و بورگ وارنر از نومد به این خاطر استفاده کرده که طراحی آن باعث می شود به راحتی بتوان قطعات مختلف را باز کرد یا نصب نمود. این موضوعی مهم است زیرا شرکت از خودروی موردبحث برای کاهش زمان تحقیقات، توسعه و تائید تکنولوژی های جدیدش استفاده کرده است.

خودروی الکتریکی بورگ وارنر، شکل گرفته بر پایه آریل نومد

اگرچه خودروی موردبحث وارد خط تولید نخواهد شد اما معاون شرکت گفته که این محصول نشان دهنده ی پیشرو بودن بورگ وارنر در بحث الکتریکی سازی بوده و ابزاری عالی برای نمایش توانمندی های کمپانی و همکاری با دیگر شرکاست. او خاطرنشان ساخته این شرکت از پروژه های مشابهی برای کمک به توسعه ی تکنولوژی های بعدی استفاده خواهد کرد.

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: