مالکیت کامل ماهیندرا بر بخش موتورسیکلت پژو

  1. یکشنبه ۵ آبان ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۱ ماه قبل)
مالکیت کامل ماهیندرا بر بخش موتورسیکلت پژو
به گزارش فرانگر

گروه خودروسازی هندی ماهیندرا پس از خرید شرکت کره ای سانگ یانگ در سال ۲۰۱۱ و خرید پینین فارینا در سال ۲۰۱۵، حالا مالکیت کامل بخش اسکوترسازی پژو (PMTC یا Peugeot Motocycles) را هم کسب کرده و بدین ترتیب مالک قدیمی ترین شرکت ساخت اسکوتر در جهان شده است. گروه ماهیندرا پیش ازاین ۵۱ درصد از سهام پژو موتورسیکلت را در ژانویهٔ سال ۲۰۱۵ از پژو-سیتروئن خریداری کرده بود و حالا به طور کامل این شرکت فرانسوی را تصاحب کرده است.

ماهیندرا امیدوار است این معامله بتواند امکان رشد فروش این شرکت در بازارهای اصلی اروپایی و همین طور گسترش بازار به مناطق جدید مثل کشورهای آسیایی را فراهم کند. این شرکت هندی با تصاحب کامل پژو موتورسیکلت قصد دارد تجارت خود را در بازارهای اصلی مثل G۷ اروپا افزایش داده و به بازارهای انتخابی آسیایی هم راه پیدا کند. برنامهٔ رشد این شرکت شامل معرفی هفت محصول جدید بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ است. همچنین برند پژو موتورسیکلت در اروپا تقویت خواهد شد و فرانسه کماکان بازار اصلی آن خواهد بود.

مالکیت کامل ماهیندرا بر بخش موتورسیکلت پژو

اما از همهٔ این ها مهم تر، طبق لیسانس تجارت توافقنامه بین PMTC و پژو، ماهیندرا امکان استفاده از برند پژو را در آینده خواهد داشت. علاوه بر این، تیم های طراحی پژو همچنان به طراحی و توسعهٔ محصولات پژو موتورسیکلت کمک خواهند کرد.

معاون اجرایی برند پژو، «ژان فیلیپ ایمپاراتو» دراین باره گفته است:

این تصمیم سهام داران اطمینان خواهد داد که پژو موتورسیکلت از تخصص یک بازیگر مهم در صنعت دو چرخ ها بهره می برد. ما در پژو تعهد خود را با استفاده از برند پژو حفظ خواهیم کرد و حمایت از طراحی و نوآوری ها فنّاورانه را گسترش می دهیم

مالکیت کامل ماهیندرا بر بخش موتورسیکلت پژو
همرسانی نوشتار: