نیسان دو کارخانه خود در اروپا را می فروشد

  1. یکشنبه ۵ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
نیسان دو کارخانه خود در اروپا را می‌فروشد
به گزارش فرانگر

نیسان در حال سبک سنگین کردن فروش دو کارخانه ی خود در اروپاست. این حرکت هم به عنوان بخشی از برنامه ی ریکاوری ژاپنی هاست. شایان ذکر است صنعت خودرو در حرکتی هزینه بر به سمت خودروهای الکتریکی حرکت می کند.

بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس خبر داده که این شرکت خوش نام ژاپنی قبلاً با خریداران بالقوه برای معامله ی کارخانه های خود در بریتانیا و اسپانیا گفت وگوهایی داشته است.

دیگر گزینه ی پیش روی نیسان فروش یکی از کارخانه هاست زیرا سهم نیسان از بازار خودروی اروپا کاهش یافته است. اگرچه هنوز تصمیمی به صورت رسمی اتخاذ نشده اما خریداران بالقوه ی این کارخانه ها می توانند خودروسازان چینی باشند.

-nissan-juke-factory-production

سود نیسان در نیمه اول سال تقریباً به صفر رسیده و مدیرعامل جدید این شرکت هم با جنگی سخت روبرو شده است. سخنگوی نیسان گفته است: “در این زمان ما برنامه ای برای فروش دو کارخانه ی خود در اروپا نداریم.”

نیسان دو کارخانه خود در اروپا را می فروشد

در ماه جولای بود که نیسان گفت در حال برنامه ریزی برای تعدیل نیروی ۱۲۵۰۰ نفری است زیرا نیسان می خواهد روی بازار داخلی، چین و آمریکا تمرکز کند.

نیسان دو کارخانه خود در اروپا را می فروشد

نیسان همچنین می خواهد حالا که مرزهای تجاری اتحادیه اروپا برداشته شده به طور مستقیم محصولات خود را از ژاپن به اروپا صادر کند. با این کار دیگر نیازی به کارخانه های نیسان در قاره همیشه سبز وجود نخواهد داشت. این خودروساز ژاپنی همچنین به دنبال قطع تولید برخی از محصولات زیان ده خود از جمله برند داتسون است. ظاهراً نیسان میکرا هم قربانی این برنامه ها خواهد بود.

نیسان قبلاً اجرای برخی برنامه ها در اروپا از جمله اخراج ۶۰۰ نفر در کارخانه ی بارسلونای اسپانیا را اعلام کرده است. این کارخانه فعلاً با ظرفیتی کمتر از ظرفیت اعلامی خود کار می کند.

نیسان دو کارخانه خود در اروپا را می فروشد

کارخانه ی نیسان در ساندرلند بریتانیا هم حاشیه ساز بوده و اخبار مربوط به برگزیت همواره موجب نگرانی این خودروساز و کارکنان آن شده است.

نیسان دو کارخانه خود در اروپا را می فروشد
همرسانی نوشتار: