به روزرسانی ترولر T۴ برای مدل ۲۰۲۰، پاسخ فورد به جیپ رانگلر

  1. شنبه ۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۸:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
به‌روزرسانی ترولر T4 برای مدل 2020، پاسخ فورد به جیپ رانگلر
به گزارش فرانگر

ترولر (Troller) یک شرکت برزیلی سازندهٔ خودروهای آفرود است که در سال ۱۹۹۵ تأسیس شد. این شرکت در سال ۱۹۹۹ خودروی آفرودی بنام T۴ را معرفی کرد که با الهام از جیپ رانگلر ساخته شده بود. این خودرو صرفاً به صورت دو در با شاسی فولادی و بدنهٔ فایبرگلاس به بازار برزیل عرضه شد. در سال ۲۰۰۷ اما فورد شرکت ترولر را خریداری کرد و سپس در سال ۲۰۱۴ نسل دوم T۴ با بازطراحی کلی معرفی شد. این نسل روی نسخهٔ کوتاه شده ای از پلت فرم T۶ فورد متعلق به پیکاپ رنجر ساخته شده و ظاهر مدرن تری دارد.

حال فورد برای مدل ۲۰۲۰، ترولر T۴ را مورد یک به روزرسانی جزئی قرار داده است. تغییرات این خودرو اما صرفاً مربوط به زیبایی هستند چراکه برای این آفرودر برزیلی ترکیب رنگ های جدید داخلی و خارجی و همین طور رینگ های جدیدی ارائه شده است. در بیرون ترولر T۴ مدل ۲۰۲۰ رنگ خاکستری تیره ای در جلوپنجره، سپرها، تریم روی گلگیرهای جلو، قاب آینه های جانبی، سقف، اسپویلر عقب و درب صندوق بار کار شده است. این رنگ خاکستری تیره تضاد قابل توجهی را با شش رنگ قابل انتخاب برای بدنهٔ خودرو خصوصاً رنگ زرد داکار ایجاد کرده است. علاوه بر این، ارائهٔ رینگ های ۱۷ اینچی مشکی رنگ هم بر این تضاد افزوده اند. دیگر رنگ های قابل انتخاب برای این ماشین نیز شامل قرمز آریزونا، سفید الماسی، نقره ای متالیک، سبز مارگوگی و خاکستری مسکو می شود.

به روزرسانی ترولر T4 برای مدل 2020، پاسخ فورد به جیپ رانگلر

تریم خاکستری تاریک به داخل خودرو هم راه یافته و در داشبورد، کنسول مرکزی، دستگیرهٔ درها و قاب بلندگوها به چشم می خورد. ازجملهٔ تجهیزات استاندارد T۴ نیز می توان به تهویه مطبوع دو منطقه ای، سیستم چندرسانه ای JBL هارمن کاردرایو با نمایشگر ۶.۷۵ اینچی و پشتیبانی از کارپلی و اندروید اتو، آینه ها و پنجره های برقی، کامپیوتر سفری، صندلی های عقب تاشو، تودوزی ضدآب، سانروف دوتایی و… اشاره کرد.

به روزرسانی ترولر T4 برای مدل 2020، پاسخ فورد به جیپ رانگلر

همان طور که اشاره شد، طی این به روزرسانی هیچ تغییری در بخش فنی ترولر T۴ ایجاد نشده و این خودرو همچنان از بدنه ای فایبرگلاس استفاده می کند روی قاب فلزی لوله ای فورد رنجر قرار گرفته است. زیر کاپوت خودرو نیز مثل قبل همان پیشرانهٔ ۳.۲ لیتری پنج سیلندر توربودیزل فورد قرار دارد که ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۷۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. نیروی این موتور از طریق یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی و دو دیفرانسیل، به هر چهارچرخ انتقال پیدا می کند. سامانهٔ چهارچرخ محرک این ماشین هم از حالات ۴×۲، ۴×۴ سنگین و ۴×۴ سبک برخوردار است که آخری فقط تا سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت فعال می شود.

به روزرسانی ترولر T4 برای مدل 2020، پاسخ فورد به جیپ رانگلر

با توجه به اینکه T۴ یک آفرودر جدی و توانمند است، به دیفرانسیل قفل شوندهٔ عقب، لاستیک های چندمنظوره (مناسب برای آفرود و آنرود)، محافظ میل لنگ، اسنورکل، چراغ های عقب LED محافظت شده و… مجهز شده است. قیمت ترولر T۴ مدل ۲۰۲۰ در برزیل از ۱۴۰,۹۰۰ رئال آغاز می شود که معادل چیزی در حدود ۳۴ هزار دلار است؛ اما خبر بسیار بد اینکه این اس یووی سرسخت و توانا در بازارهای خارج از برزیل عرضه نمی شود.

به روزرسانی ترولر T4 برای مدل 2020، پاسخ فورد به جیپ رانگلر
همرسانی نوشتار: