سوددهی تسلا در سه ماههٔ سوم سال ۲۰۱۹

  1. شنبه ۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
سوددهی تسلا در سه‌ماههٔ سوم سال 2019
به گزارش فرانگر

تسلا اخیراً گزارش درآمد خود در سه ماههٔ سوم سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده و در کمال تعجب همگان، درآمد این شرکت با برآوردها همخوانی داشته و سوددهی را گزارش کرده است. تسلا، در سه ماههٔ سوم سال جاری این شرکت آمریکایی ۶.۳ میلیارد دلار درآمد داشته و برای هر سهم ۱.۹۱ دلار سود را پدید آورده است.

بزرگ ترین خودروساز الکتریکی دنیا همچنین در این سه ماه اقدامات مثبت دیگری هم داشته ازجملهٔ آن ها می توان به جلوتر بودن ساخت گیگا فاکتوری شانگهای از برنامه ها، جلوتر بودن فرایند توسعهٔ مدل Y از برنامه ها، جریان نقدی آزاد مثبت و افزایش ۴۸ درصدی نصب پانل های خورشیدی نسبت به سه ماههٔ دوم ۲۰۱۹ اشاره کرد.

با وجود کاهش میانگین قیمت فروش مدل ۳، این خودرو با تثبیت ترکیب جهانی خود، حاشیهٔ ناخالص تسلا را افزایش داده است. علاوه بر این، هم اکنون هزینه های عملیاتی از زمان شروع تولید مدل ۳ به پایین ترین سطح رسیده است و درنتیجه تسلا ضمن ایجاد جریان نقدی آزاد مثبت، به سودآوری هم رسیده است. این کار با حذف هزینه های اساسی امکان پذیر شده است. در همین حال، همان طور که اشاره شد، پروژهٔ مدل Y هم جلوتر از برنامه ها است و انتظار می رود تولید آن در تابستان ۲۰۲۰ آغاز گردد. نصب تجهیزات این خودرو طبق برنامه ریزی برای عرضه در سال آینده در حال انجام است.

سوددهی تسلا در سه ماههٔ سوم سال 2019

سوددهی تسلا در سه ماههٔ سوم سال 2019

تسلا با استفاده از آموخته ها و راندمانی که از طراحی گیگا فاکتوری شانگهای به دست آورده است سریع تر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود در حال حرکت است. در همین حال، به گفتهٔ این شرکت، با وجود برخی نوسانات مورد انتظار مقطعی، تحویل خودروها باید سالانه به طور متوالی افزایش پیدا کند تا جایی که تسلا کاملاً اطمینان دارد بتواند امسال بیش از ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو را به خریداران تحویل دهد.

سوددهی تسلا در سه ماههٔ سوم سال 2019
همرسانی نوشتار: