بگو واقعیت ندارد! رؤیت ب ام و M۳ جدید با جلوپنجرهٔ عظیم

  1. شنبه ۴ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۳۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
بگو واقعیت ندارد! رؤیت ب‌ام‌و M3 جدید با جلوپنجرهٔ عظیم
به گزارش فرانگر

در ماه سپتامبر امسال در نمایشگاه فرانکفورت، ب ام و با رونمایی از خودرویی که طراحی دماغهٔ آن هرگز برای این برند سابقه نداشت، طرفداران خود را شوکه کرد. این خودرو کانسپت ۴ نام داشت و در جلوپنجرهٔ آن بسیار بزرگ تر از حتی جلوپنجرهٔ فیس لیفت سری ۷ یا X۷ بود. حال به نظر می رسد این جلوپنجرهٔ عظیم نهایتاً روی دماغهٔ نسل جدید مدل های M۳ و M۴ قرار خواهد گرفت.

هرچند دوست نداریم چنین چیزی واقعیت داشته باشد اما به احتمال زیاد این جلوپنجرهٔ بزرگ را در محصولات تولیدی ب ام و خواهیم دید زیرا تصویری از بخش جلویی نسل جدید M۳ (با کد G۸۰) منتشر شده که جلوپنجرهٔ عظیمی در آن به چشم می خورد. هرچند تا پیش از رونمایی رسمی و یا حداقل افشای تصاویر رسمی نمی توان به طور قطعی دراین باره قضاوت کرد اما این تصویر واقعی به نظر می رسد زیرا نه تنها با فلسفهٔ طراحی کانسپت ۴ مطابقت دارد بلکه با یک M۳ G۸۰ که اوایل همین ماه با پوشش های استتاری دیده شد هم شباهت دارد.

بگو واقعیت ندارد! رؤیت ب ام و M3 جدید با جلوپنجرهٔ عظیم

با توجه به این تصویر، ازآنجایی که جلوپنجرهٔ M۳ کاملاً متفاوت و بزرگ تر است، طراحی چراغ های جلو نیز با سری ۳ معمولی تفاوت داشته و با فرمی تیزتر، به کانسپت ۴ شبیه است. بااین حال، هرچند طراحی نسل جدید M۳ هیچ نشانه ای از استایل ساده و جذاب M۳ نمادین نسل E۴۶ ندارد و احتمالاً به مذاق بسیاری از طرفداران ب ام و خوش نمی آید اما ویژگی خوب و خوشایندی هم در این نسل وجود دارد که آن پرفورمنس است.

بگو واقعیت ندارد! رؤیت ب ام و M3 جدید با جلوپنجرهٔ عظیم

به گفتهٔ رئیس بخش M ب ام و، «مارکوس فلش»، نسل جدید M۳ به همان پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توربوشارژ کراس اوورهای اسپرت X۳ M و X۴ M مجهز خواهد بود. این موتور در نسخهٔ پایه ۴۸۰ اسب بخار قدرت تولید می کند اما در نسخهٔ کامپتیشن قدرت آن به ۵۱۰ اسب بخار می رسد؛ بنابراین مطمئناً نسل G۸۰ سریع ترین M۳ تاریخ خواهد بود. پیش بینی می شود اولین نمایش عمومی این خودرو اواسط سال ۲۰۲۰ صورت گیرد.

بگو واقعیت ندارد! رؤیت ب ام و M3 جدید با جلوپنجرهٔ عظیم
همرسانی نوشتار: