پورشه: تا ابد نمی توان به فروش خودرو متکی بود!

  1. چهارشنبه ۱ آبان ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
پورشه: تا ابد نمی‌توان به فروش خودرو متکی بود!
به گزارش فرانگر

پورشه یکی از نمادهای مدرن صنعت خودرو باقی مانده است. این شرکت هنوز هم لذت رانندگی را اولویت اصلی خود می داند و احتمالاً تا چندین دهه آینده هم تغییری در سیاست های شرکت از این نظر نخواهیم دید. البته درحالی که پورشه یکی از آخرین برندهای دنیای خودروست که از تکنولوژی خودران استفاده خواهد کرد اما خب تا ابد نمی تواند به فروش سنتی خودرو تکیه کند. این یک واقعیت ناخوشایند بوده و پورشه هم به خوبی از آن آگاه است.

مدیر مالی شرکت در مصاحبه اخیر خود با اتوکار اذعان کرده که پورشه باید روی شرکت هایی که به دنبال حل مشکلات ترافیکی در آینده درازمدت هستند سرمایه گذاری کند. او گفته است:

شهرها خواهان کاهش ترافیک هستند بنابراین ما باید به دنبال راه حل هایی هماهنگ با برند خود باشیم. حمل ونقل مشترک کافی نیست و سود زیادی را برای ما در پی نخواهد داشت. اگر شما خواهان سهم خوبی از بازار باشید باید به سرمایه گذاری در دیگر برندها یا راه حل های ترافیکی باشید. فقط صحبت کردن از خودروهای پورشه برای همخوانی با آینده کافی نخواهد بود. ما باید درباره ی سرمایه گذاری ها، استارت آپ ها و… صحبت کنیم تا به سوددهی برسیم.

این یک اعتراف صادقانه بوده و ما از شنیدن سخنان یاد شده از زبان مدیر پورشه سورپرایز شده ایم. سال پیش بود که مدیرعامل پورشه در آمریکا گفت این خودروساز تا ابد فرمان، پدال ها و گیربکس دستی را حفظ خواهد کرد و همین امر نشان می دهد پورشه شاید خودروهای خودران و سرویس های اشتراک خودرویی را با برند متفاوتی عرضه کند. سرویس اشتراک پورشه در آمریکا نقطه آغاز خوبی بوده و احتمالاً به مسیر توسعه ی چنین سرویس ها و تکنولوژی هایی توسط پورشه اشاره می کند.

پورشه: تا ابد نمی توان به فروش خودرو متکی بود!

مدیر پورشه در خاتمه گفته است:

پورشه: تا ابد نمی توان به فروش خودرو متکی بود!

مشتریان امروزی ما می خواهند دو، سه و یا چهار پورشه را بخرند اما در آینده شاید آن ها یک یا دو خودرو را برای تردد در شهرها انتخاب کنند و از دیگر سرویس ها برای رفت وآمد استفاده نمایند. ما باید درباره مدل های تجاری مناسب برای آینده که باعث توازن ضررهای بالقوه می شود فکر کنیم.

Porsche Mission E Concept
همرسانی نوشتار: