اشکودا ساپرب، ۸۵ ساله شد…

  1. چهارشنبه ۱ آبان ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…
به گزارش فرانگر

حدود ۸۵ سال پیش، در ۲۲ اکتبر ۱۹۳۴ اشکودا از اولین نسل ساپرب رونمایی کرد. این خودرو که جایگزین S ۶۴۰ شده بود تا سال ۱۹۴۹ روی خط تولید قرار داشت و از پیشرانه ی ۶ سیلندر ۲.۵ لیتری ۵۵ اسب بخاری استفاده می کرد.

اشکودا در سال ۱۹۳۸ مدل ساپرب OHV را معرفی کرد که در بطن خود پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳.۱ لیتری ۸۰ اسب بخاری را قرار داده است. پیش از جنگ جهانی نیز سری کوچکی از ساپرب ۴۰۰۰ با پیشرانه های ۸ سیلندر تولید شدند. بنا به دلایل سیاسی، تولید این خودرو متوقف شد و در سال ۲۰۰۱ بود که اولین ساپرب مدرن پای به جهان گذاشت.

ساپرب ۲۰۰۱ با معرفی خود به عنوان یک سنگ محک از نظر میزان فضای پا در کلاس سدان های میان سایز غیر لوکس مطرح شد و درعین حال ارزش بالایی در برابر مبلغ پرداختی را نشان می داد. اشکودا از این نسل تعداد ۱۳۶۰۶۸ دستگاه را تولید کرد و در سال ۲۰۰۸ نیز جانشین آن وارد میدان شد.

اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…

در سال ۲۰۰۹ مدل ساپرب کومبی (استیشن) تولید شد که فضای بار ۶۳۳ تا ۱۸۶۵ لیتری داشت. از جمله تجهیزات دومین نسل مدرن ساپرب هم می توان به ورود و استارت بدون کلید اشاره کرد که برای اولین بار در محصولی از اشکودا نصب می شد.

اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…

اشکودا تا سال ۲۰۱۵ تعداد ۴۰۴۷۵۶ دستگاه ساپرب سدان و ۲۱۷۷۳۴ دستگاه ساپرب استیشن را در جمهوری چک تولید نمود.

نسل فعلی ساپرب هم بسیار محبوب بوده که از جمله دلایل آن می توان به طراحی مدرن و ظریف، فضای کابین زیاد و سیستم های کمک راننده ی پیشرفته و ایمنی بالا اشاره کرد.

اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…

اشکودا امسال فیس لیفت مهمی را برای محصول پرچم دار خود تدارک دید و ساپرب از چراغ های جلوی ماتریکس LED، تکنولوژی ایمنی بهبود یافته، تریم اسکات، پیشرانه ی جدید دیزلی و نسخه ی الکتریکی شده ی iV برخوردار گشت.

اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…

درحالی که ۵۴ درصد کل فروش ساپرب به مشتریان اروپایی اختصاص دارد اما ساپرب در چین هم طرفداران زیادی داشته و تقریباً یک سوم فروش ساپرب به بزرگ ترین بازار خودرویی دنیا روانه می شود.

اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…

بین سال های ۲۰۰۱ تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ در کل تعداد ۱,۲۸۰,۶۰۰ دستگاه ساپرب مدرن خط تولید را ترک کرده اند.

اشکودا ساپرب، 85 ساله شد…
همرسانی نوشتار: