گاف ترامپ درباره صادرات رنو به آمریکا!

  1. چهارشنبه ۱ آبان ۹۸ ساعت ۰۹:۰۴ (۳ سال،۷ ماه قبل)
گاف ترامپ درباره صادرات رنو به آمریکا!
به گزارش فرانگر

دونالد ترامپ رئیس جمهور خبرساز آمریکا بار دیگر گاف داد و این بار نوبت به رنوی فرانسه رسید که زیر ذره بین او قرار گیرد.

هفته ی پیش و در خلال انتقادات تندی که درباره ی مراودات تجاری آمریکا و اروپا صورت گرفت، ترامپ ادعا کرد رنو هنوز هم خودروهای خود را به آمریکا صادر می کند! البته واقعیت این است که رنو حدود ۳۰ سال است که خودرویی را به مشتریان آمریکایی نفروخته است.

ترامپ گفته است:

آن ها تعرفه های وحشتناکی را روی محصولات ما در اروپا وضع کرده اند. محصولات کشاورزی ما به سختی در اروپا دست یافتنی هستند. خودروهای ما هم به سختی وارد اروپا می شوند و این در حالی است که آن ها، مرسدس بنز، ب ام و، فولکس واگن، رنوی فرانسه و… را وارد کشورمان می کنند.

ظاهراً ترامپ نتوانسته کلمه ی رنو را هم به صورت درست تلفظ کند و ان را Ren-alt بیان کرده است!

درحالی که ما مطمئن هستیم ادعای ترامپ به دهه ی ۸۰ میلادی و همکاری رنو با شرکت آمریکایی AMC مربوط می شود اما این حقیقت که همکاری بین این دو شرکت سال های سال است که به پایان رسیده و رنو خودرویی به آمریکا صادر نمی کند تغییر نخواهد کرد.

کارلوس گوسن مدیرعامل اسبق رنو در سال ۲۰۱۷ و در پاسخ به این سؤال که آیا رنو هم روش شرکت پژو-سیتروئن در بازگشت به آمریکا را در پیش خواهد گرفت یا خیر گفته بود بازار آمریکا بسیار رقابتی بوده و این شرکت ترجیح می دهد تا روی بازارهای چین و روسیه تمرکز کند.

گاف ترامپ درباره صادرات رنو به آمریکا!

خب صحبت از گروه پژو-سیتروئن شد و باید گفت برند پژو به صورت رسمی به آمریکا بازخواهد گشت. این خودروساز فرانسوی هم اکنون فرایند هماهنگی با قوانین بازار آمریکا را طی می کند و انتظار می رود این روند چندین سال طول بکشد.

Renault Badge
همرسانی نوشتار: