لو رفتن تصویر اشکودا اوکتاویا ۲۰۲۰ جدید؟!

  1. سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
لو رفتن تصویر اشکودا اوکتاویا 2020 جدید؟!
به گزارش فرانگر

رونمایی رسمی نسل جدید اشکودا اوکتاویا در ۱۱ نوامبر انجام خواهد شد اما ظاهراً تصویری از این خودرو پیش از پرده برداری رسمی منتشر شده است.

این تصویر که در یکی از فروم های اشکودا منتشر شده بسیار شبیه تصویر رسمی اوکتاویا ۲۰۲۰ بوده و ظاهراً از روی پیکربندی آن برداشته شده است. اگر این تصویر به اوکتاویای جدید تعلق داشته باشد، طرفداران باید احساس خوبی داشته باشند زیرا چراغ های جلوی جداگانه ی اوکتاویا که در مدل فیس لیفت قبلی وجود دارد به تاریخ پیوسته اند.

به نظر می رسد طراحی این خودرو به اسکچ های منتشر شده توسط اشکودا وفادار بوده مخصوصاً وقتی به نمای جلوی این خودرو دقت کنیم. البته معمولاً اتفاق می افتد که طراحی نهایی خودرو خیلی به گیرایی اسکچ ها نیست هرچند طراحی ظاهری اوکتاویای جدید در عین اینکه انقلابی و رادیکال نیست اما بهبود قابل توجهی را نشان می دهد.

لو رفتن تصویر اشکودا اوکتاویا 2020 جدید؟!

برخی از ویژگی های طراحی نسل جدید اوکتاویا از مدل فیس لیفت اشکودا ساپرب گرفته شده اند که از جمله ی آن ها می توان به تأکید روی خط کمر و همچنان چراغ های سه گوش الهام گرفته از هاچبک اسکالا اشاره کرد.

اگرچه ما تصویری از نمای عقب اوکتاویای جدید نداریم اما طراحی بخش عقب باید مشابه اسکچ رسمی منتشر شده توسط اشکودا باشد. البته حداقل فرم چراغ های عقب این گونه خواهند بود و ما نمونه های آن را در ساپرب فیس لیفت و ساپرب دیده ایم.

لو رفتن تصویر اشکودا اوکتاویا 2020 جدید؟!

همانند هشتمین نسل فولکس واگن گلف که ۲۴ اکتبر به صورت رسمی معرفی خواهد شد، چهارمین نسل اوکتاویا هم از نسخه ی به روز شده ی پلتفرم MQB استفاده می کند.

این معماری ماژولار می تواند قوای محرکه ی هیبریدی ملایم و پلاگین هیبریدی را در دل خود جای دهد. علاوه بر این ها پیشرانه های ۳ سیلندر ۱ لیتری و ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربوی بنزینی و همچنین نسخه های ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری توربودیزل نیز در اوکتاویا ظاهر خواهند شد. مدل های گران تر این خودرو همچنین دارای سیستم چهار چرخ محرک خواهند بود.

لو رفتن تصویر اشکودا اوکتاویا 2020 جدید؟!

ارتقای تکنولوژی اوکتاویا ۲۰۲۰ به داخل کابین هم راه می یابد جایی که جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی و سیستم های کمک راننده در آن دیده خواهند شد. این خودرو همچنان به صورت ۵ درب لیفت بک و استیشن عرضه خواهد شد و احتمال عرضه ی مدل های پرفورمنس RS و اسکات آن نیز بالاست.

لو رفتن تصویر اشکودا اوکتاویا 2020 جدید؟!
همرسانی نوشتار: