بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

  1. دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸ ساعت ۱۹:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
بررسی تخصصی فولکس‌واگن گرند کالیفرنیا جدید
به گزارش فرانگر

برندهای گوناگون گروه فولکس واگن در اکثر کلاس های خودرویی حضور دارند و یکی از آن ها هم فولکس گرند کالیفرنیا است که البته نسبت به سایر محصولات این غول آلمانی کمتر شناخته شده است. همان گونه که از نام خودرو برمی آید، گرند کالیفرنیا تلاش دارد از فرمول تثبیت شده ی کمپر ون کالیفرنیا استفاده کرده و همه چیز را به سطحی بالاتر برساند. این خودرو طیف متفاوتی از مشتریان یعنی خریداران خودروهای خانه به دوش را هدف گرفته است.

فولکس واگن مجبور به تغییرات بنیادین برای استفاده از پلتفرمی مناسب این موتور هوم نبوده است. به مدت چندین سال خودروهایی از این دست توسط شرکت های ثالث ساخته می شدند و برای مثال خودروهایی همچون فیات دوکاتو یا پژو باکسر روانه ی این شرکت ها شده و سپس به صورت موتور هوم بازمی گشتند اما بخش خودروهای تجاری فولکس واگن این بار خود دست به کار شده است.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

نتیجه ی کار هم تولید یک جفت گرند کالیفرنیا با گزینه های فنی کافی برای کل خانواده است. مدل پایه ۶۰۰ نام دارد که از طول ۶ متری برخوردار می باشد. این نسخه دارای فضای خواب برای دو بزرگ سال است و در بالای صندلی ها نیز فضای بیشتری وجود دارد که مناسب استفاده ی کودکان می باشد.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

و مدل بعدی از نوع ۶۸۰ است که در تست ما نیز حضور داشته و با طول ۶.۸ متری طویل تر از مدل قبلی می باشد. این خودرو با گزینه ی چهار چرخ محرک عرضه شده اما اگرچه که نسخه ای گران تر است اما فاقد فضای خواب بالا می باشد. این فقدان تجهیزات کاملاً حیرت انگیز است. در خودرویی با حدود ۷ متر طول تنها ۲ نفر می توانند بخوابند.

خب شاید همین الان با خواندن این موضوع بخواهید از خرید چنین محصولی صرف نظر کنید اما تبدیل این خانه به دوش ۲ نفری به محصولی ۴ نفری خیلی طول نمی کشد.

اما اینجا بحثی وجود دارد. گرند کالیفرنیا حد بسیار بالایی از استقلال را ارائه می کند. به همین خاطر شاهد فضای آشپزخانه، ظرف شویی، یخچال و فریزر، دستشویی و حمام خواهید بود. تکمیل کننده ی کار هم آب و گاز موردنیاز و نور خورشید برای شارژ کردن پانل خورشیدی بالای سقف می باشد. به همین خاطر شما نیازی به استفاده از دو شاخه برق ندارید و به همین خاطر می توانید با خیال راحت به دشت و صحرا سفر کنید؛ و همین حس آزادی است که افراد زیادی را مشتاق خرید فولکس گرند کالیفرنیا می کند.

قیمت گرند کالیفرنیا برای مدل ۶۰۰ و ۶۸۰ به ترتیب از ۶۸۸۹۹ و ۷۱۳۹۵ پوند آغاز می شود. البته این قیمت برای مدل های پایه بوده و اگر آپشن هایی همچون دیش ماهواره ی روی سقف، سیستم تهویه مطبوع بیشتر و… را سفارش دهید قیمت بالاتر خواهد رفت. فولکس واگن مثل شرکت های تثبیت شده ی دیگر در این بازار آپشن های بسیار متنوعی را ارائه می کند.

شکی وجود ندارد که گذران وقت در این خودرو تجربه ی بسیار خاصی خواهد بود و به نقطه ای خواهید رسید که شاید فراموش کنید داخل یک خودرو حضور دارید. شاید کمی عجیب باشد که بخش عقب خودرو اساساً برای نگه داشتن وسایل بکار می رود اما خب وقتی تخت را بخوابانید شاهد فضایی راحت و زیاد خواهید بود.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

حمام هم کاملاً کاربردی بوده و کافی است ورودی سقف را باز کنید تا از تجربه ای ناب لذت ببرید. این روشی کاملاً هوشمندانه بوده و مخصوصاً ظرف شویی را باید مثال زد که تا می شود.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

فضای آشپزخانه کمی تنگ است اما مشکل خاصی نخواهد بود چراکه سرنشینان خودرو دارای فضای میز و صندل مانندی هستند که در بخش جلوی کابین و حمام به هم می پیوندد. در بخش صندلی های جلو نیز فضای کافی برای چهار نفر وجود دار هرچند ما حس می کنیم برخی موتور هوم های دیگر فضاهای بیشتری را ارائه می کنند.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید


ویژگی های جالب و خوب زیادی وجود دارند و همین موارد نشان می دهند که فولکس واگن تلاش زیادی برای تزریق حس اصیل کالیفرنیا در این مدل بزرگ تر کرده است. برای مثال با باز کردن درب کشویی شاهد بسته شدن برقی شیار موجود بین فضاها خواهید بود که این امر دسترسی به بخش نشیمن را راحت تر می کند.

کیفیت ساخت خودرو بسیار ویژه و خاص است. فولکس تلاش داشته تا از نظر رفاهی مالکان بهترین تجربه را داشته باشند بنابراین از متریالی با تمیزی آسان استفاده شده است. درعین حال حس خوش ساخت بودن نیز وجود دارد.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

از تکنولوژی نیز گرند کالیفرنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد. بسیاری از کنترل ها همچون بخاری، آب داغ و… با استفاده از پانل دیجیتالی در دسترس هستند. شما همچنین می توانید انتخاب کنید کابین با استفاده از گاز گرم شود یا با برق. هوای سرد ماه سپتامبر ما را مجبور به استفاده از گاز کرد اما این سیستم آرام بوده و قطعاً از هیتر بهتر عمل می کند.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

فضای راننده نیز کاملاً از کرافتر گرفته شده است. در این بخش شاهد صفحه لمسی ۸ اینچی، اندروید اتو و اپل کار پلی، فرمان چرمی و گرم شونده، سیستم تهویه مطبوع، کروز کنترل و… خواهید بود. کیفیت ساخت خودرو خشن است و پلاستیک های سخت روی داشبورد دیده می شوند.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

زیر پوست این خودرو پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری دیزلی با قدرت ۱۷۵ اسب بخاری و گشتاور ۴۱۰ نیوتون متری قرار گرفته است. مدل حاضر در تست از سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک سود برده است. قوای محرکه ی خودرو قدرت کافی برای حرکت راحت در بزرگراه ها را داشته اما نباید انتظار شتاب بالا از آن را داشته باشید.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

بیشترین صدایی که به گوش می رسید صدای باد است که به بدنه ی بزرگ گرند کالیفرنیا برخورد می کند.

این خودرو راحتی مناسبی داشته و سیستم تعلیق هم کار خوبی برای محدودیت تکان های بدنه انجام داده است؛ و البته که دید روبرو عالی بوده که این هم به لطف موقعیت رانندگی بالا میسر شده است.

اما گرند کالیفرنیا و به ویژه مدل ۶۸۰ از یک چیزی نمی تواند فرار کند و آن ابعاد بزرگش است. وقتی از آینه وسط به درب پشتی نگاه کنید انگار فضای دیگری را می بینید؛ و اگرچه دو آینه در بغل خودرو وجود دارد اما باید در راندن این غول ۶.۸ متری احتیاط لازم را داشته باشید.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

فولکس واگن هنوز مشخصات کامل این خودرو از جمله مصرف سوخت و آلایندگی دی اکسید کربن را اعلام نکرده است اما مسیر تست ما که شامل بزرگراه ها و جاده های پیچ و خم دار بود نشان داد این خودرو مصرف حدود ۱۰.۸ لیتری داشته که برای خودرویی با وزن ۳.۸ تنی بد نیست. همچنین باید دانست راندن این خودرو گواهینامه رانندگی ویژه ای را طلب می کند.

برخی از ویژگی های خوب فولکس واگن کالیفرنیای استاندارد این مدل ناپدید شده اند اما گرند کالیفرنیا هنوز هم جایگزینی جذاب برای موتور هوم های مرسوم است. این خودرو پر از ویژگی های جالب برای دوستداران چنین خودروهایی بوده و می تواند آرزوهای بسیاری را برآورده سازد.

بررسی تخصصی فولکس واگن گرند کالیفرنیا جدید

مشخصات فولکس واگن گرند کالیفرنیا ۶۸۰ ۲.۰ TDI ۱۷۷PS ۸spd AUTO FWD

  • قیمت: ۷۱۳۹۵ پوند
  • پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربودیزل
  • قدرت/گشتاور: ۱۷۵ اسب بخار/۴۱۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۸ سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: اعلام نشده
  • حداکثر سرعت: اعلام نشده
  • مصرف سوخت: اعلام نشده

منبع: autoexpress
همرسانی نوشتار: