احتمال بازگشت هامر به عنوان برندی تمام الکتریکی در سال ۲۰۲۱

  1. یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸ ساعت ۲۱:۳۷ (۴ سال،۹ ماه قبل)
احتمال بازگشت هامر به‌عنوان برندی تمام الکتریکی در سال 2021
به گزارش فرانگر

جنرال موتورز حدود یک دهه پیش برند هامر را تعطیل کرد اما هم اکنون به نظر می رسد احیای آن در حال بررسی باشد. به گفتهٔ چندین منبع که با رویترز گفتگو داشته اند، جنرال موتورز ممکن است از نام هامر برای طیف جدیدی از پیکاپ ها و اس یووی های تمام الکتریکی استفاده کند. طبق گفته ها، این خودروها در کارخانهٔ دیترویت تولید خواهند شد. به گفتهٔ جنرال موتورز، سرمایه گذاری ۳ میلیارد دلاری در این کارخانه انجام گرفته و پیش بینی می شود تولید خودروهای جدید را از اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز کند.

فعلاً اطلاعات بسیار کمی در مورد محصولات جدید هامر در دست است اما طبق گزارش ها، این خودروها در بخش پریمیوم قرار می گیرند. البته برنامهٔ توسعهٔ تراک ها و اس یووی های الکتریکی جنرال موتورز که BT۱ نام دارد صرفاً روی هامر متمرکز نیست چراکه به گفتهٔ رویترز، این شرکت قصد دارد یک کراس اوور الکتریکی کادیلاک و یک پیکاپ الکتریکی جی ام سی را هم در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه کند. بااین حال، اولین پیکاپ الکتریکی جنرال موتورز در سال ۲۰۲۱ وارد بازار می شود و به گفتهٔ یک منبع، نام هامر برای این خودرو در دست بررسی است. هنوز تصمیمات نهایی نشده اند اما طبق گزارش ها، این پیکاپ با کُد پروژهٔ O شناخته می شود.

احتمال بازگشت هامر به عنوان برندی تمام الکتریکی در سال 2021

پس از عرضهٔ این پیکاپ به بازار، نسخهٔ پرفورمنس آن نیز در سال ۲۰۲۲ ارائه خواهد شد. فعلاً هیچ اطلاعاتی از این نسخه وجود ندارد اما می تواند مثل فورد F۱۵۰ رپتور، نسخه ای آفرود باشد. البته این فعلاً در حد یک حدس و گمان است ولی یک سال بعد از این نسخهٔ پرفورمنس یعنی در سال ۲۰۲۳ یک اس یووی الکتریکی هم به بازار می آید. محصولات BT۱ جنرال موتورز روی پلت فرم تخته اسکیتی ساخته می شوند و به گفتهٔ یکی از تحلیلگران، پیکاپ الکتریکی این شرکت می تواند ۹۰ هزار دلار یا بیشتر قیمت داشته باشد. برچسب قیمتی بالا می تواند یکی از انگیزه های احیای هامر باشد زیرا این برند هنوز هم با پیکاپ ها و اس یووی های گران قیمت شناخته می شود.

احتمال بازگشت هامر به عنوان برندی تمام الکتریکی در سال 2021
همرسانی نوشتار: