چهار سیلندر توربو هیبریدی، قوای محرکهٔ احتمالی نسل آیندهٔ مرسدس C۶۳

  1. یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸ ساعت ۱۶:۲۸ (۴ سال،۷ ماه قبل)
چهار سیلندر توربو هیبریدی، قوای محرکهٔ احتمالی نسل آیندهٔ مرسدس C63
به گزارش فرانگر

در گزارشاتی گفته شده است که برخی از محصولات پرچم دار آیندهٔ AMG الکتریکی سازی خواهند شد و حالا به نظر می رسد یکی از آن ها C۶۳ باشد. به گفتهٔ اتوکار در نسل آیندهٔ این سدان کامپکت اسپرت هیچ اثری از موتور ۴ لیتری V۸ کنونی نخواهد بود و موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ خانوادهٔ ۴۵ جایگزین آن خواهد شد. این موتور که M۱۳۹ نام دارد، هم اکنون در مدل های A۴۵ S و CLA۴۵ S حداکثر ۴۲۱ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

البته گفته شده این موتور در نسل آیندهٔ C۶۳ هیبریدی خواهد شد و بنابراین خروجی آن به بیش از ۵۰۰ اسب بخار خواهد رسید. این موتور چهار سیلندر به گونه ای ساخته شده است که می تواند هم به صورت عرضی و هم به صورت طولی نصب گردد و ممکن است در نسل آیندهٔ کراس اوور GLC۶۳ هم مورداستفاده قرار گیرد. علاوه بر این، احتمال استفاده از نسخهٔ تضعیف شدهٔ این قوای محرکهٔ چهار سیلندر هیبریدی در مدل های C۴۳ و GLC۴۳ آینده هم وجود دارد.

چهار سیلندر توربو هیبریدی، قوای محرکهٔ احتمالی نسل آیندهٔ مرسدس C63

نسل آیندهٔ C۶۳ همچنان ب ام و M۳ سدان، M۴ کوپه و M۴ کانورتیبل را به چالش خواهد کشید زیرا انتظار می رود کماکان در نسخه های سدان، کوپه و کانورتیبل تولید شود اما گفته می شود نسخهٔ استیشن آن حذف خواهد شد و بنابراین دیگر رقیبی برای آئودی RS۴ در خانوادهٔ C کلاس وجود نخواهد داشت. بااین حال مرسدس-آام گ گفته است که این اطلاعات در مورد نسل آیندهٔ C۶۳ بر اساس حدس و گمان است و ما در مورد حدس و گمان ها اظهارنظری نمی کنیم.

چهار سیلندر توربو هیبریدی، قوای محرکهٔ احتمالی نسل آیندهٔ مرسدس C63
همرسانی نوشتار: