رندری جالب از پیکاپ کیا موهاوی

  1. یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۹ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
رندری جالب از پیکاپ کیا موهاوی
به گزارش فرانگر

کیا تاکنون پیکاپ بزرگی نساخته اما شاید این کار را انجام دهد. این خودروساز کره ای به زودی شاسی بلند جدید موهاوی را عرضه خواهد کرد و ساختار بدنه روی فریم موهاوی می تواند مناسب تولید یک پیکاپ هم باشد. البته ما تنها افرادی نیستیم که چنین فکری می کنیم زیرا برخی طراحان دنیای خودرو نیز با انتشار رندرهایی به این موضوع اشاره کرده اند.

روشی که طراح درباره ی پیکاپ موهاوی در پیش گرفته ساده اما مؤثر بوده است. کیا چندین تصویر رسمی از شاسی بلند هفت نفره ی موهاوی منتشر کرده و در این رندرها نیز طراح به سادگی ردیف سوم و سقف بالای آن را حذف کرده و یک محفظه بار بسیار کوچک قرار داده که البته برای یک پیکاپ خیلی کاربردی نیست اما خب بودنش بهتر از نبودنش است. ما به چنین چیزی علاقه ی شدیدی نداریم اما خب برخی افراد هم از دیدن چنین پیکاپی راضی خواهند بود.

تولید پیکاپ های فول سایز با محفظه بار کوتاه غیرمعمول نیست و در بازار آمریکا چنین نمونه هایی دیده می شوند. اگر کیا یک پیکاپ با محفظه بار بزرگ را بر پایه ی موهاوی تولید کند باید فاصله ی بین محوری این خودرو را افزایش دهد. شاید هم فاصله ی بین صندلی های پشتی کمتر شود تا جا برای محفظه بار باز شود. دیگر ایده ی جالب می تواند درس گرفتن از شورولت آوالانش باشد که از محفظه بار کوتاه و صندلی های ردیف دوم قابل پیکربندی استفاده می کرد و می توانست ظرفیت محفظه بار را بیشتر کند.

رندری جالب از پیکاپ کیا موهاوی

اگرچه تولید چنین خودرویی بعید به نظر می رسد اما کیا قبلاً تائید کرده به فکر تولید یک پیکاپ بوده و این پیکاپ یک محصول لایف استایل با زیرساخت یونی بادی نخواهد بود؛ بنابراین احتمال تولید پیکاپ کیا بر پایه ی تلوراید یا دیگر کراس اوورهای این برند منتفی است. البته تولید یک پیکاپ بر پایه ی فریم موهاوی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

رندری جالب از پیکاپ کیا موهاوی

رندری جالب از پیکاپ کیا موهاوی

موضوع واضح این است که پیکاپ کیا وارد بازار آمریکا نخواهد شد. موهاوی هم در این بازار عرضه نمی شود و کیا به دنبال فتح بازار استرالیا با پیکاپ جدیدش است. فعلاً باید منتظر آینده ماند…
همرسانی نوشتار: