آئودی A۸ L ۶۰، اولین پرچم دار کشیده هیبریدی

  1. شنبه ۲۷ مهر ۹۸ ساعت ۱۹:۰۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
آئودی A8 L 60، اولین پرچم‌دار کشیده هیبریدی
به گزارش فرانگر

برای اولین بار، نسخه کشیده و طویل آئودی A۸ هم با قوای محرکه ی الکتریکی شده عرضه می شود. نسخه ی پلاگین هیبریدی این خودرو به زودی وارد بازارهای اروپایی خواهد شد. این پرچم دار تازه نفس در ابتدا به صورت طویل تر LWB عرضه خواهد شد و ترکیبی از حد نهایی اشرافیت آئودی و قوای محرکه ی پاک تر خواهد بود.

خودروی موردبحث که به صورت رسمی آئودی A۸ L ۶۰ TFSI e کواترو نام دارد از پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوی ۳۴۰ اسبی و واحد الکتریکی ۱۳۶ اسب بخاری سود برده و قدرت ترکیبی آن به ۴۴۹ اسب بخار و گشتاور هم به ۷۰۰ نیوتون متر می رسد. موضوع مهم اینکه همه ی گشتاور تنها از دور ۱۲۵۰ پیشرانه در دسترس است.

پیشرانه ی بنزینی این خودرو که در مدل غیرهیبریدی با نام A۸ ۵۵ TFSI بکار رفته گشتاور ۵۰۰ نیوتون متری داشته و پیشرانه ی الکتریکی نیز گشتاور آنی را به این مجموعه اضافه می کند. این پیشرانه در گیربکس ۸ سرعته تیپ ترونیک آئودی با کلاچ ادغام شده و نیرو را از طریق سیستم چهار چرخ محرک کواترو به تمامی چرخ ها می فرستد.

آئودی A8 L 60، اولین پرچم دار کشیده هیبریدی

یک باتری لیتیوم-یونی ۱۴.۱ کیلووات ساعتی نیز زیر کف صندوق قرار گرفته و در حالت تمام الکتریکی برد ۴۶ کیلومتری را با حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر در ساعت ایجاد می کند. البته زمانی که از حالت بوست استفاده شود این خودرو می تواند به حداکثر سرعت محدود شده ی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت رسیده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۹ ثانیه ای داشته باشد.

آئودی A8 L 60، اولین پرچم دار کشیده هیبریدی

پرچم دار الکتریکی شده ی آئودی نه تنها سریع بوده بلکه کم مصرف هم هست و در هر صد کیلومتر تنها ۲.۵ لیتر مصرف سوخت داشته و آلایندگی دی اکسید کربن آن نیز ۵۷ گرم در هر کیلومتر است.

آئودی A8

اما این مدل پلاگین هیبریدی به لطف برخی ریزه کاری ها همچون تریم کروم سپر جلو، عناصر کرومی روی دستگیره درب ها و دیفیوزر عقب خاص متمایز می شود. رینگ های ۱۹ اینچی انحصاری با طراحی توربین مانند نیز در این سدان لوکس دیده می شوند.

آئودی A8

آئودی A8

پیش فروش A۸ L ۶۰ TFSI e کواترو در آلمان شروع شده و قیمت پایه ی آن ۱۰۹ هزار یورو می باشد. اگرچه تحویل اولین نمونه های این خودرو در اروپا از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد اما فعلاً اشاره ای به فروش آن در آمریکا نشده است.

آئودی A8
همرسانی نوشتار: