جریمه فیات-کرایسلر به خاطر استانداردهای مصرف سوخت

  1. شنبه ۲۷ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
جریمه فیات-کرایسلر به خاطر استانداردهای مصرف سوخت
به گزارش فرانگر

شرکت خودروسازی فیات-کرایسلر با جریمه ی ۷۹ میلیون دلاری به خاطر عدم رسیدن به استانداردهای مصرف سوخت سال ۲۰۱۷ در آمریکا روبرو شد.

رویترز گزارش داده که از میان ۱۸ خودروساز مهم بازار آمریکا، ۱۳ شرکت نتوانسته اند به استانداردهای آلایندگی و گازهای گلخانه ای سال ۲۰۱۷ دست پیدا کنند. فیات-کرایسلر اوایل سال جاری میلادی نیز به خاطر عدم همخوانی با استانداردهای سال ۲۰۱۶ مبلغ ۷۷ میلیون دلار جریمه شده بود.

NHTSA گزارش داده ناوگان خودرویی مدل سال ۲۰۱۷ حدود نیم لیتر در هر صد کیلومتر پرمصرف تر از استانداردهای وضع شده بوده اند و اکثر خودروسازان نتوانسته اند به استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی مدل های سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هم دست یابند.

یکی از سخنگویان شرکت فیات-کرایسلر تائید کرده این شرکت ۶۰ روز فرصت برای پرداخت جریمه ی ۷۹ میلیون دلاری داشته اما درعین حال اعلام کرده این میزان جریمه تأثیری روی تجارت فیات-کرایسلر نخواهد داشت.

جریمه فیات-کرایسلر به خاطر استانداردهای مصرف سوخت

اگرچه فیات-کرایسلر نتوانسته به استانداردهای وضع شده دست یابد اما همچنان از بهبودهای مصرف سوخت سال به سال حمایت می کند. همچنین این شرکت بر برنامه های خود برای صرف ۱۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۲ برای توسعه ی بیش از ۳۰ خودروی هیبریدی و الکتریکی تأکید کرده است.

جریمه فیات-کرایسلر به خاطر استانداردهای مصرف سوخت

اتحاد خودروسازان که شامل شرکت هایی همچون جنرال موتورز، فولکس واگن، تویوتا و… است در بیانیه ای اعلام کرده از بهبود استانداردها حمایت می کند.

در این بیانیه آمده است: “این اتحاد از بهبود استانداردهایی که قابل دستیابی بوده و واقعیت های بازار را منعکس می کند حمایت خواهد کرد.”
همرسانی نوشتار: