سرمایه گذاری سنگین هیوندای در تکنولوژی های جدید خودرویی

  1. شنبه ۲۷ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۱ ماه قبل)
سرمایه‌گذاری سنگین هیوندای در تکنولوژی‌های جدید خودرویی
به گزارش فرانگر

هیوندای تا سال ۲۰۲۵ مبلغ هنگفت ۳۵ میلیارد دلار را در تکنولوژی های حمل ونقل و دیگر تکنولوژی های صنعت خودرو سرمایه گذاری خواهد کرد.

این خودروساز کره ای در بیانیه ی خود اعلام کرده این سرمایه گذاری صرف توسعه ی سیستم های خودران، ارتباطی و الکتریکی و همچنین تکنولوژی های سرویس های اشتراک سواری خواهد شد.

دولت کره ی جنوبی کاملاً از تصمیمات هیوندای حمایت کرده و مون جائه این رئیس جمهور این کشور گفته خودروهای خودران می توانند تا سال ۲۰۳۰ نیمی از فروش خودروهای جدید در این کشور را به خود اختصاص دهند. او گفته است:

سرمایه گذاری سنگین هیوندای در تکنولوژی های جدید خودرویی

بازار خودروهای خودران بازاری طلایی برای احیای اقتصاد و خلق شغل های جدید می باشد.

یکی از مقامات وزارت صنعت کره به رویترز گفته که دولت این کشور ۱.۴ میلیارد دلار را بین سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ روی تکنولوژی های خودران سرمایه گذاری خواهد کرد و انتظار دارد هیوندای خودروهای خودران سطح ۴ را در سال ۲۰۲۴ برای سازمان ها و در سال ۲۰۲۷ برای عموم مردم عرضه کند.

سرمایه گذاری سنگین هیوندای اندکی پس از اعلام دو سرمایه گذاری جداگانه در آمریکا اعلام شده است.

سرمایه گذاری سنگین هیوندای در تکنولوژی های جدید خودرویی

البته دست یابی به اهداف خودران تعیین شده توسط دولت کره جنوبی شاید ساده نباشد. دولت این کشور اخیراً گفته که در برخی جنبه های کلیدی برای خودروهای خودران همچون هوش مصنوعی، چیپ ها و حسگرها عقب می باشد. برخی کارشناسان معتقدند شاید این اهداف واقع بینانه نباشند.

یکی از تحلیلگران صنعت خودرو می گوید:

سرمایه گذاری سنگین هیوندای در تکنولوژی های جدید خودرویی

هیوندای باید تکنولوژی را از برخی شرکت ها بخرد زیرا فاقد تکنولوژی نرم افزاری است. با اینکه هیوندای سرمایه ی زیادی دارد اما اگر درآمدها کاهش یابند از نظر مالی محدودیت هایی وجود خواهد داشت.

دولت کره جنوبی برای آماده شدن در بحث ورود خودروهای خودران به بازار چارچوب کاری قانونی و سازمان های مناسب برای خودروهای خودران را تا سال ۲۰۲۴ ایجاد خواهد کرد.
همرسانی نوشتار: