ثبت تجاری نام لکسس LX۶۰۰، خبرهایی در راه است؟!

  1. جمعه ۲۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
ثبت تجاری نام لکسس LX600، خبرهایی در راه است؟!
به گزارش فرانگر

لکسس نام تجاری LX۶۰۰ را در آمریکا ثبت کرده و این خبر می تواند نشانی از نصب پیشرانه ی جدید در شاسی بلند پرچم دار ژاپنی ها باشد.

پرچم دار قدبلند لکسس فعلاً در آمریکا با پیشرانه ی ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری تنفس طبیعی که قدرت ۳۸۳ اسب بخاری و گشتاور ۵۴۶ نیوتون متری دارد سود برده و با نام LX۵۷۰ عرضه می شود. این خودرو در دیگر بازارها با پیشرانه ی ۴.۵ لیتری توربودیزلی هم عرضه می شود. این نیروگاه قدرت ۲۶۸ اسب بخاری و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متری داشته و با نام LX۴۵۰d شناخته می شود.

اگر لکسس به روش نام گذاری خود وفادار باشد، احتمالاً مدل LX۶۰۰ از پیشرانه ی ۸ سیلندر ۶ لیتری استفاده خواهد کرد. البته اتوگاید می گوید استفاده از نام جدید دلیلی قطعی برای نشان دادن حجم پیشرانه نبوده و نشان ها به صورت دقیق بر ابعاد و حجم پیشرانه ها دلالت ندارند مخصوصاً این روزها که همه کاهش حجم پیشرانه ها را در دستور کار خود قرار داده اند. همچنین نصب پیشرانه ی ۸ سیلندر ۶ لیتری روی یک لکسس و به ویژه LX کمی عجیب خواهد بود چراکه لکسس فعلاً چنین پیشرانه را تولید نمی کند.

ثبت تجاری نام لکسس LX600، خبرهایی در راه است؟!

با در نظر گرفتن این موارد، احتمال دارد لکسس آماده ی عرضه ی LX با پیشرانه ی تولید تویوتا شود و شاید یکی از گزینه ها نیروگاه آهنین ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربوی بکار رفته در LS۵۰۰ هم باشد.

ثبت تجاری نام لکسس LX600، خبرهایی در راه است؟!

جدای از همه ی این موارد واضح است که لکسس هنوز به دنبال تولید نسل فعلی LX بوده اگرچه که این خودرو از سال ۲۰۰۸ تاکنون در بازار حضور دارد.

ثبت تجاری نام لکسس LX600، خبرهایی در راه است؟!
همرسانی نوشتار: