کپی کاری چینی ها از تویوتا لندکروزر بخت برگشته!

  1. جمعه ۲۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
کپی‌کاری چینی‌ها از تویوتا لندکروزر بخت‌برگشته!
به گزارش فرانگر

همه ی ما با کپی کاری چینی ها در صنعت خودرو آشنا هستیم و اگرچه این روند در سال های اخیر کند شده اما هنوز هم کپی های واضحی از خودروسازان این کشور به چشم می خورد. اخیراً چینی ها کپی های غیرقانونی زیادی از سوپرکارهای مشهور ساخته اند. بعضی این کارها همچون لندروور اووک کپی شده به دادگاه هم رفته و خودروساز بریتانیایی پیروزی هایی به دست آورده است.

اخیراً یک پتنت چینی از شاسی بلندی با نام هنگتیان L۴۶۰۰ در اینترنت منتشر شده است. هرکسی که به تصاویر نگاه کرده و اندک آشنایی ای با صنعت خودرو داشته باشد سریعاً کپی کردن چینی ها از روی تویوتا لندکروزر را متوجه خواهد شد.

ظاهراً قرار است L۴۶۰۰ به زودی وارد بازار خودروی چین است. نسخه ی پیش تولیدی این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۶ رؤیت شده بود هرچند در آن زمان با نام هنگتیان Yueli شناخته می شود. فعلاً مشخص نیست که چرا تولید این خودرو تا این حد با تأخیر مواجه شده هرچند حدس می زنیم دلیل آن به قوانین گوناگون مربوط باشد. جدای از کپی واضح از تویوتا، L۴۶۰۰ دیگر موارد مشابهی هم با لندکروزر دارد.

کپی کاری چینی ها از تویوتا لندکروزر بخت برگشته!

در یکی از تصاویر می توانیم سیستم تعلیق مستقل دوبل جناغی در جلو و سیستم تعلیق چهار اتصالی در عقب با فنرهای پیچشی را هم می توان دید که مشابه نمونه های بکار رفته در لندکروزر می باشد. البته ابعاد این خودروی چینی فعلاً منتشر نشده و احتمالاً تفاوت کمی از این نظر وجود خواهد داشت. شکل کلی و دیگر جزئیات خودرو کاملاً مشابه لندکروزر بوده اما حداقل جلوپنجره و چراغ های L۴۶۰۰ تغییر یافته تا این خودروی چینی منحصربه فرد به نظر برسد!

کپی کاری چینی ها از تویوتا لندکروزر بخت برگشته!

زیر کاپوت این خودروی چینی پیشرانه ای ۸ سیلندر قرار گرفته اما این نیروگاه ساخت تویوتا نیست. چینی ها پیشرانه ی ۴.۶ لیتری بنزینی L۴۶۰۰ را از شرکتی با نام فوتای پاور گرفته اند. این پیشرانه تنها ۲۸۶ اسب بخار قدرت داشته و با یک گیربکس اتوماتیک همکاری می کند. گفته شده پیشرانه های کوچک تر ۳ و ۴ لیتری به همراه گیربکس دستی و یک پیشرانه ی ۲.۴ لیتری گرفته شده از میتسوبیشی هم در L۴۶۰۰ بکار خواهد رفت. انتظار می رود این خودرو بسیار ارزان تر از لندکروزر واقعی باشد.

کپی کاری چینی ها از تویوتا لندکروزر بخت برگشته!

کپی کاری چینی ها از تویوتا لندکروزر بخت برگشته!

کپی کاری چینی ها از تویوتا لندکروزر بخت برگشته!


چینی ها از سال 2008 تا 2016 اقدام به تولید لندکروزر در جوینت ونچر فاو-تویوتا کردند اما به خاطر کمبود تقاضا تولید این خودرو متوقف شد. شرکت هنگتیان اتومبیل در سال 2011 تأسیس شده و هم اکنون ظرفیت تولید سالانه ی 100 هزار دلاری دارد. این شرکت پیش از این فقط پیکاپ می ساخت و این اولین محصول سواری اش به شمار می رود.همرسانی نوشتار: