اروپایی ها همچنان به استیشن ها علاقه مند هستند

  1. پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
اروپایی‌ها همچنان به استیشن‌ها علاقه‌مند هستند
به گزارش فرانگر

خرید یک خودروی استیشن واگن همیشه راه حلی کاربردی برای حمل وسایل و سرنشینان زیاد بوده و این خودروها از نظر فضای بار و کابین بر سدان ها و هاچبک ها برتری داشته اند.

البته خانواده های پرجمعیت امروزی به راحتی می توانند شاسی بلندها و کراس اوورها را انتخاب کنند، خودروهایی که ۳۴ درصد سهم بازار اروپا در سال پیش را به خود اختصاص داده بودند. این در حالی است که استیشن ها تنها ۱۱ درصد از بازار اروپا در سال ۲۰۱۸ را در اختیار داشته اند.

گفته می شود فروش خودروهای استیشن در اروپا تا سال ۲۰۲۵ به ۱.۵ میلیون دستگاه کاهش خواهد یافت. سهم این خودروها از بازار امسال و سال ۲۰۱۶ به ترتیب ۱.۷ و ۲ میلیون دستگاه بوده است. به همین دلیل است که حتی استیشن سازان مشهور دنیا همچون سیتروئن، نیسان، آلفارومئو و هوندا دیگر چنین خودروهایی را در اروپا عرضه نمی کنند. تویوتا هم تنها یک خودروی استیشن عرضه می کند درحالی که رنو، پژو و فورد تنها ۲ خودروی استیشن در سبد محصولات خود دارند.

اروپایی ها همچنان به استیشن ها علاقه مند هستند

مدیر رنو می گوید:

Renault Talisman Estate

صادقانه باید گفت ما در ابتدا به ارائه ی نسل جدید کلیو استیشن فکر می کردیم اما تصمیم نهایی ما این بود که چنین خودرویی تولید نشود.

۷۲ درصد کل فروش خودروهای استیشن در سال ۲۰۱۷ به قاره اروپا اختصاص داشت و بازارهایی همچون آلمان، سوئد و جمهوری چک سه بازار بزرگ اروپایی برای این دسته از خودروها بوده اند.

یکی از مدیران شرکت LMC اتوموتیو می گوید:

آلمان بازار بزرگی برای استیشن ها بوده است. البته آلمان تنها ۱۷ درصد فروش این خودروها در نیمه اول سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده درحالی که سهم سوئد و جمهوری چک به ترتیب ۳۱ و ۲۱ درصد بوده است.

او اضافه می کند:

استیشن ها به طور کامل حذف نخواهند شد زیرا گروهی از خریداران به طور کامل با این دست خودروها هویت می یابند. شما شاید دیگر چنین خودروهایی را نخرید اما خودروسازان زیادی هستند که در اروپا و آلمان به استیشن ها وابستگی دارند.

یکی از دلایلی که خریداران هنوز هم استیشن ها را به شاسی بلندها و کراس اوورها ترجیح می دهند این است که برای در دست داشتن فضای بار عقب بزرگ باید شاسی بلندهای میان سایز و یا بزرگ را بخرید اما در مورد استیشن ها این گونه نیست.

اما چه استیشن هایی در اروپا محبوب هستند؟ خودروهایی همچون اشکودا فابیا و رنو کلیو در کلاس خودروهای کوچک خودنمایی می کنند درحالی که اشکودا اوکتاویا و فورد فوکوس کلاس کامپکت ها را اختیار گرفته اند؛ اما خریداران در کلاس های میان سایز و بزرگ به فولکس واگن پاسات، آئودی A۴، آئودی A۶ و ب ام و سری ۵ اهمیت بیشتری می دهند.

اروپایی ها همچنان به استیشن ها علاقه مند هستند

اگر در آینده فروش شاسی بلندها و کراس اوورها به خاطر استانداردهای آئرودینامیکی کاهش یابد این استیشن ها هستند که می توانند محبوبیت خود را بازیابی کنند.

اروپایی ها همچنان به استیشن ها علاقه مند هستند
همرسانی نوشتار: