فراخوان فورد رنجر ۲۰۱۹ به خاطر ریسک آتش سوزی

  1. چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۱ ماه قبل)
فراخوان فورد رنجر 2019 به خاطر ریسک آتش‌سوزی
به گزارش فرانگر

فورد در حال فراخوان برخی مدل های رنجر ۲۰۱۹ در آمریکا و کانادا می باشد.

این خودروساز در بیانیه ای اعلام کرده دمنده ی بکار رفته در سیستم تهویه مطبوع این پیکاپ شاید با عدم فاصله ی مناسب بین پایانه برقی و شکاف صفحه ی رسانا تولید شده باشد. فورد می گوید این امر می تواند منجر به ایجاد اتصال کوتاه الکتریکی شده و این امر ریسک داغ شدن موتور دمنده ی سیستم تهویه مطبوع و بنابراین آتش سوزی را بالا می برد.

فورد هیچ گونه گزارشی درباره ی حادثه یا جراحت مربوط به این موضوع دریافت نکرده اما گفته که چندین نمونه ی گارانتی مشتریان درباره ی وجود دود در زمان رانندگی به دستش رسیده که شاید این امر نشان دهنده ی مشکلی در سیستم تهویه مطبوع است. در کل ۶ گزارش درباره ی این موضوع توسط نمایندگی های فورد اعلام شده است.

فراخوان فورد رنجر 2019 به خاطر ریسک آتش سوزی

در کل تعداد ۱۷۹۶۵ دستگاه رنجر در آمریکا و ۱۵۴۴ دستگاه در کانادا مشمول این فراخوان هستند. خودروهای یاد شده بین ۱ آگوست تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ در کارخانه ی میشیگان فورد تولید شده اند.

فراخوان فورد رنجر 2019 به خاطر ریسک آتش سوزی

نمایندگی های فورد به منظور رفع این مشکل موتور دمنده ی سیستم تهویه مطبوع را بررسی خواهند کرد و در صورت وجود مشکل آن را تعویض خواهند نمود. واضح است که هیچ هزینه ای بابت بررسی و تعمیرات دریافت نخواهد شد.

فراخوان فورد رنجر 2019 به خاطر ریسک آتش سوزی

فورد رنجر اوایل سال جاری نیز به خاطر ریسک چپ شدن فراخوان شده بود. مدل های تحت تأثیر این مشکل بین ۵ مارس تا ۱۳ مارس ۲۰۱۹ تولید شده بودند.

فراخوان فورد رنجر 2019 به خاطر ریسک آتش سوزی
همرسانی نوشتار: