نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

  1. سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸ ساعت ۱۳:۱۴ (۴ سال،۸ ماه قبل)
نگاهی به سریع‌ترین خودروها در پیست گرند تور
به گزارش فرانگر

در طول ساخت ۳۸ قسمت از برنامهٔ گرند تور توسط آمازون، لپ تایم ده ها خودرو در پیست آزمایشی این برنامه که Eboladrome نام دارد ثبت شده است. با توجه به اینکه پخش فصل سوم گرند تور به پایان رسیده و در فصل بعدی خبری از آزمایش خودروها نخواهد بود، به نظر می رسد اکنون زمان مناسبی برای بررسی عملکرد خودروها در این پیست باشد. این پیست به دلیل شباهت با نمایی دوبعدی از ویروس ابولا، ابولادروم نام گرفته است. این پیست از بخشی طولانی برخوردار است که امکان رانندگی با سرعت بالا را فراهم می کند درحالی که پیچ های آن فرصتی عالی برای دریفت را ارائه می کنند. از زمان آغاز گرند تور، دو رانندهٔ حرفه ای برای ثبت لپ تایم با خودروها رانندگی کرده اند. این کار در فصل اول توسط «مایک اسکینر» انجام می شد درحالی که در دو فصل بعدی «ابی ایتون» پشت خودروها می نشست. در ادامه می توانید سریع ترین خودروها در پیست ابولادروم گرند تور را مشاهده کنید.

۱۵- آلپینا B۵

زمان: ۱:۲۱.۶

آلپینا B۵ خودرویی اسپرت و درعین حال لوکس است که راحتی زیادی را برای سرنشینان خود فراهم می کند اما این تجهیزات و ویژگی ها، پرفورمنس B۵ را قربانی نکرده زیرا این خودرو با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۲۱ ثانیه و ۶ صدم ثانیه در پیست ابولادروم، حدود یک ثانیه از M۴ GTS که روی پیست تمرکز دارد سریع تر است. B۵ به پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V۸ توئین توربوی ب ام و مجهز است که قدرت آن توسط آلپینا به ۶۰۸ اسب بخار رسیده است.

۱۴- پورشه ۹۱۱ کاررا S

زمان: ۱:۲۱.۴

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

پورشه ۹۱۱ کاررا S دیفرانسیل عقب در خانوادهٔ بزرگ ۹۱۱ فقط یک قدم بالاتر از نسخهٔ پایه قرار می گیرد اما بااین حال عملکرد زیادی را به خریداران ارائه می کند. نسل کنونی این خودرو که با کد ۹۹۲ شناخته می شود، ۴۵۰ اسب بخار قدرت دارد اما در پیست گرند تور نسل قبلی (۹۹۱.۲) این خودرو مورد آزمایش قرار گرفت که پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربوی آن ۴۲۰ اسب بخار قدرت دارد. مایک اسکینر در پیست ویروس شکل گرند تور با کاررا S زمان ۱ دقیقه و ۲۴ ثانیه و ۴ صدم ثانیه را به ثبت رساند که دقیقاً یک ثانیه از M۴ GTS سریع تر است.

۱۳- نیسان GT-R

زمان: ۱:۲۱.۲

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

نیسان GT-R شاید نسبت به دیگر خودروهای این لیست کمی سالخورده و قدیمی باشد اما هنوز هم عملکرد بسیار خوبی دارد. این گودزیلای ژاپنی با رانندگی مایک اسکینر موفق به ثبت زمان ۱ دقیقه و ۲۱ ثانیه و ۲ صدم ثانیه شد و در رتبهٔ سیزدهم پیست ابولادروم قرار گرفت. برای یادآوری، زیر کاپوت GT-R یک پیشرانهٔ ۳.۸ لیتری V۶ توئین توربو قرار دارد که در نسخهٔ معمولی ۵۷۰ اسب بخار قدرت تولید می کند.

۱۲- آستون مارتین ونتیج

زمان: ۱:۲۰.۴

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

نسل جدید آستون مارتین ونتیج از پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی مرسدس بنز استفاده می کند یعنی همان موتوری که در سینهٔ AMG GT قرار گرفته است اما این پیشرانه زیر کاپوت ونتیج ۵۱۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. این اسپرت بریتانیایی به لطف قلب مرسدس خود، با رانندگی ابی ایتون در ابولادروم زمان ۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۴ صدم ثانیه را به ثبت رسانده و با اختلافی نزدیک به یک ثانیه بالاتر از نیسان GT-R قرار گرفته است.

۱۱- ب ام و M۵

زمان: ۱:۲۰.۴

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

ب ام و M۵ به عنوان یک سدان بزرگ عملکرد فوق العاده ای در ابولادروم داشته است به گونه ای که با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۴ صدم ثانیه، یک دور این پیست را در زمانی دقیقاً یکسان با پورشه ۹۱۱ GT۳ RS طی کرده است. M۵ از برادر ناتنی خود یعنی آلپینا B۵ در این پیست بیشتر از یک ثانیه سریع تر است اما همچنان حدود یک ثانیه با سریع ترین سدان این پیست یعنی جگوار XE SV Project ۸ اختلاف دارد.

۱۰- پورشه ۹۱۱ GT۳ RS

زمان: ۱:۲۰.۴

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

برای مدتی کوتاه، پورشه ۹۱۱ GT۳ RS با زمان ۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه و ۴ صدم ثانیه، یکی از سریع ترین خودروهای پیست نوربرگ رینگ محسوب می شد اما در پیست گرند تور، این ماشین چندان سریع نیست زیرا با زمان ۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۴ صدم ثانیه، دهمین خودروی سریع این لیست به حساب می آید. ۹۱۱ GT۳ RS از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری شش سیلندر تخت تنفس طبیعی با ۵۲۰ اسب بخار قدرت استفاده می کند.

۹- جگوار XE SV Project ۸

زمان: ۱:۱۹.۳

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

جگوار XE SV Project ۸ با زمان ۷ دقیقه ۱۸ ثانیه در حال حاضر سریع ترین سدان در پیست نوربرگ رینگ محسوب می شود درحالی که همین عنوان را در پیست ابولادروم گرند تور هم از آن خود کرده است. این سدان بریتانیایی با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۹ ثانیه و ۳ صدم ثانیه، تنها با یک صدم ثانیه اختلاف، بالاتر از پورشه ۹۱۱ GT۳ RS قرار گرفته است. XE SV Project ۸ از یک نیروگاه ۵ لیتری V۸ سوپرشارژ با ۵۰۰ اسب بخار قدرت استفاده می کند.

۸- آئودی R۸ V۱۰ Plus

زمان: ۱:۱۹.۲

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

فیلم تایم زنی آئودی R۸ V۱۰ Plus در گرند تور نشان داده نشد اما این سوپراسپرت آلمانی با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۹ ثانیه و ۲ صدم ثانیه، هفتمین خودروی سریع ابولادروم محسوب می شود. مایک اسکینر با استفاده از پیشرانهٔ ۵.۲ لیتری V۱۰ تنفس طبیعی R۸ که در نسخهٔ پلاس ۶۱۰ اسب بخار قدرت تولید می کند این زمان را به ثبت رساند.

۷- مرسدس AMG GT R

زمان: ۱:۱۸.۷

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

قوی ترین و داغ ترین عضو خانوادهٔ AMG GT با زمان ۱ دقیقه و ۱۸ ثانیه و ۷ صدم ثانیه، رتبهٔ ششم پیست ابولادروم را در اختیار دارد اما حتی توانایی های مسابقه ای «ابی ایتون» هم نتوانست این سوپراسپرت ۵۸۵ اسب بخاری آلمانی را در بین پنج خودروی سریع پیست قرار دهد و AMG GT R کمتر از یک ثانیه با سه خودروی بعدی این لیست اختلاف دارد.

۶- مک لارن ۶۵۰S

زمان: ۱:۱۷:۹

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

مک لارن ۶۵۰S با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۹ صدم ثانیه، خود را در بین پنج خودروی سریع پیست ابولادروم قرار داده است. این سوپراسپرت بریتانیایی که در اصل نسخهٔ ارتقاءیافتهٔ مدل MP۴-۱۲C محسوب می شود، در سینهٔ خود یک نیروگاه ۳.۸ لیتری توئین توربو با ۶۵۰ اسب بخار قدرت را پنهان کرده است. ۶۵۰S اما جایگاه پنجمی خود را باید با خودروی دیگری شریک شود که در ادامه دلیل این موضوع را متوجه خواهید شد.

۵- مک لارن ۷۲۰S

زمان: ۱:۱۷:۹

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

هرچند شاید عجیب باشد که جایگاه پنجمین خودروی سریع ابولادروم بین دو خودرو مشترک است اما عجیب تر این است که هردوی این خودروها ساخت یک شرکت هستند. مک لارن ۷۲۰S در این پیست دقیقاً زمانی مشابه ۶۵۰S را به ثبت رسانده است. این موضوع بسیار عجیب به نظر می رسد زیرا پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی ۷۲۰S با ۷۲۰ اسب بخار قدرت، از موتور ۳.۸ لیتری V۸ توئین توربوی ۶۵۰ اسب بخاری ۶۵۰S به میزان قابل توجهی قوی تر است.

۴- فورد GT

زمان: ۱:۱۷.۶

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

فورد GT با زمان ۱ دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۶ صدم ثانیه، با اختلاف خوبی سریع ترین خودروی آمریکایی در پیست ابولادروم محسوب می شود. GT که از یک موتور ۳.۵ لیتری V۶ توئین توربو با ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۴۵ نیوتن متر گشتاور استفاده می کند، در قسمت ۲۱ فصل دوم گرند تور با رانندگی ابی ایتون این زمان را به ثبت رساند.

۳- لامبورگینی اوراکان پرفورمانته

زمان: ۱:۱۶.۸

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

لامبورگینی اوراکان پرفورمانته همان طور که سومین خودروی سریع در پیست نوربرگ رینگ محسوب می شود، در پیست ابولادروم هم با زمان ۱ دقیقه و ۱۶ ثانیه و ۸ صدم ثانیه، جایگاه سوم را در اختیار دارد. این زمان در قسمت ۲۰ فصل دوم گرند تور توسط ابی ایتون به ثبت رسید اما شاید اوراکان اوو بتواند از این هم سریع تر باشد.

۲- آستون مارتین ولکان

زمان: ۱:۱۵.۵

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

آستون مارتین ولکان با برخورداری از نیروگاه عظیم ۷ لیتری V۱۲ تنفس طبیعی با قدرتی بیش از ۸۵۰ اسب بخار در جلوی خود، با اختلاف قابل توجهی دومین خودروی سریع پیست گرند تور محسوب می شود. مایک اسکینر در قسمت دوم فصل اول این برنامه پشت ولکان نشست و زمان ۱ دقیقه و ۱۵ ثانیه و ۵ صدم ثانیه را به ثبت رساند.

۱- مک لارن سنا

زمان: ۱:۱۲.۹

نگاهی به سریع ترین خودروها در پیست گرند تور

در بالاترین نقطهٔ لیست زمان های پیست ابولادروم، مک لارن سنا قرار گرفته است. این هایپرکار ۸۰۰ اسب بخاری در اولین قسمت از فصل سوم گرند تور با رانندگی ابی ایتون به پیست رفت و تمام تایم های قبلی را نابود کرد! سنا با زمان ۱ دقیقه و ۱۲ ثانیه و ۹ صدم ثانیه، تقریباً سه ثانیه از آستون مارتین ولکان و چهار ثانیه از لامبورگینی اوراکان پرفورمانته سریع تر است؛ بنابراین به نظر می رسد مغلوب کردن سنا در ابولادروم غیرممکن باشد.
همرسانی نوشتار: