رد خبر فروش لامبورگینی توسط فولکس واگن

  1. سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸ ساعت ۱۱:۰۱ (۴ سال،۹ ماه قبل)
رد خبر فروش لامبورگینی توسط فولکس‌واگن
به گزارش فرانگر

گروه فولکس واگن به خبر منتشر شده توسط بلومبرگ درباره ی فروش لامبورگینی یا عرضه ی سهام آن واکنش نشان داده است.

در طول چند روز گذشته بود که بلومبرگ اعلام کرد این غول خودروسازی آلمان در حال آماده سازی برای اعطای هویتی جدید به لامبورگینی بوده و به منظور آزاد کردن منابع مالی لازم برای توسعه و تولید انبوه خودروهای الکتریکی این شرکت را خواهد فروخت یا آن را عرضه ی عمومی خواهد کرد. همچنین ادعا شده که فولکس واگن به دنبال افزایش تمرکز خود روی برندهای فولکس واگن، پورشه و آئودی است.

اما سخنگوی فولکس واگن با انتشار بیانیه ای این اخبار را رد کرد. او گفته است:

هیچ برنامه ای برای فروش یا عرضه عمومی لامبورگینی وجود ندارد. گمانه زنی ها دراین باره بی اساس هستند.

بلومبرگ ادعا کرده بود با ایجاد تغییراتی در ساختار این گروه خودرویی احتمال جدا شدن شرکت هایی همچون اشکودا و لامبورگینی وجود دارد.

اگرچه فولکس واگن این خبر را رد کرده اما این به معنی غیرممکن بودن فروش یا عرضه ی عمومی لامبورگینی در آینده نیست. چند سال پیش فراری در حرکتی جنجالی از فیات-کرایسلر جدا شد و ارزش این شرکت از آن زمان افزایش قابل توجهی داشته است. ارزش فعلی لامبورگینی برابر با ۱۱ میلیارد دلار است و گفته می شود این شرکت گزینه ای مناسب برای عرضه ی عمومی در بازار سرمایه است زیرا با رشد فروش به ویژه شاسی بلند اوروس روبرو می باشد.

رد خبر فروش لامبورگینی توسط فولکس واگن

هربرت دایس مدیر اجرایی فولکس واگن قبلاً گفته بود که به دنبال افزایش ارزش این شرکت از ۸۹ به حداقل ۲۲۰ میلیارد دلار است. جدا کردن برندهایی همچون لامبورگینی قطعاً می تواند این غول را به سمت هدف خود روانه کند.

رد خبر فروش لامبورگینی توسط فولکس واگن
همرسانی نوشتار: