فراخوان گسترده محصولات دیزلی دایملر

  1. سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۷ ماه قبل)
2015 Mercedes-Benz Sprinter 4x4
به گزارش فرانگر

دایملر مجبور به فراخوان هزاران دستگاه از محصولات دیزلی خود شده است. این فراخوان که به خاطر مشکلات آلایندگی صورت می گیرد شامل ۲۶۰ هزار دستگاه ون اسپرینتر نیز می شود.

دستور انجام فراخوان یاد شده توسط رگلاتور ترافیک جاده ای آلمان یعنی KBA صادر شده است. این دستگاه مسئول می گوید برخی از محصولات مرسدس بنز مجهز به پیشرانه های دیزلی یورو ۵ با کد OM۶۵۱ باید سرویس شوند.

فراخوان مدل های اسپرینتر نیز به صورت فوری انجام خواهد شد زیرا KBA به دایملر هشدار داده که ون های یاد شده شاید دارای نرم افزار مدیریت پیشرانه ی غیرقانونی باشند.

2015 Mercedes-Benz Sprinter 4x4

دایملر با انتشار بیانیه ای گفته است:

فراخوان گسترده محصولات دیزلی دایملر

مصرف کنندگان محصولات مرسدس بنز در صورت حضور در این فراخوان و به روزرسانی نرم افزاری از کلیه اقدامات آگاه خواهند شد. از میان هزاران خودروی فراخوان شده، ۲۶۰ هزار دستگاه از نوع ون اسپرینتر نسل پیشین هستند. این نسل از اسپرینتر برای آخرین بار در سال ۲۰۱۶ تولید شد.

همچنین گفته شده که KBA در حال انجام اقدامات لازم برای بررسی عملکرد کنترل پیشرانه بوده و شاید اگر موضوعی کشف شود احتمال صادر کردن دستورات دیگری نیز وجود دارد.

در ماه سپتامبر بود که دایملر با جریمه ی ۸۷۰ میلیون یورویی برای عدم رعایت قوانین آلایندگی دیزلی روبرو شد. مقامات آلمانی گفته اند مرسدس بنز حدود ۶۴۸ هزار دستگاه خودرو را که با استانداردهای آلایندگی همخوانی ندارد به فروش رسانده است.

فراخوان گسترده محصولات دیزلی دایملر

البته مرسدس بنز گفته این فراخوان هم همانند جریمه ی یاد شده تأثیر قابل توجهی روی درآمدش نخواهد داشت.
همرسانی نوشتار: