بررسی آئودی A۸ ۶۰ TFSl e، باشکوه و باوقار!

  1. دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸ ساعت ۱۹:۰۳ (۴ سال،۱ ماه قبل)
بررسی آئودی A8 60 TFSl e، باشکوه و باوقار!
به گزارش فرانگر

ما در حال ورود به عصری هستیم که لیموزین ها باید از قوای محرکه ی الکتریکی شده استفاده کنند تا هم از نظر هزینه ها و هم از نظر اصول زیست محیطی بتوانند حرف هایی برای گفتن داشته باشند؛ اما درحالی که ب ام و سری ۷ و مرسدس بنز S کلاس مدتی است که در زمین پلاگین هیبریدی دست به یقه شده اند اما جدیدترین نسخه ی آئودی A۸ تاکنون با آپشن هیبریدی کامل در دسترس نبوده اما به تازگی مدل A۸ ۶۰ TFSl e کواترو به دیگر اعضای خانواده پیوسته است.

این خودرو دارای پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوی بنزینی و واحد الکتریکی ۱۲۶ اسب بخاری است که کل قدرت ۴۴۳ اسب بخاری را تولید می کنند. یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز نیروی پیشرانه را از طریق سیستم کواترو به تمامی چرخ ها منتقل می کند.

آئودی A8

آئودی فعلاً اشاره ای به ویژگی های عملکردی این خودرو نداشته اما انتظار داریم شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن حدود ۶ ثانیه و حداکثر سرعت نیز در محدوده ی ۲۳۰ کیلومتر در ساعت باشد. شما می توانید این خودرو را در دو نسخه ی استاندارد یا طویل تر اسپورت خریداری کنید و مدل پرچم دار ورسپرانگ هم تنها به صورت طویل تر عرضه می شود.

آئودی A8

شاید موضوع مهم تر این باشد که باتری ۱۴.۱ کیلووات ساعتی آئودی با استفاده از شارژر دیواری ۷ کیلوواتی در دو و نیم ساعت شارژ می شود و با یک بار شارژ می توان برد حدود ۴۰ کیلومتری را به دست آورد. آئودی ادعا می کند حداکثر سرعت خودرو در حالت الکتریکی به ۱۷۸ کیلومتر در ساعت محدود می شود. این اعداد و مشخصات باعث می شوند آئودی A۸ ۶۰ TFSl e با مرسدس S ۵۶۰ e و ب ام و ۷۴۵ Le xDrive قابل مقایسه باشد؛ و آئودی در تئوری می تواند سریع تر از رقبا باشد.

آئودی A8

همین مجموعه در عمل هم خوب کار می کند. گیربکس ۸ سرعته آئودی عملکرد نرمی داشته و نقل وانتقال قدرت در حالت های الکتریکی و ترکیبی به خوبی صورت می گیرد. البته در پشت آمپرها نشان دهنده ای وجود دارد که وضعیت برد الکتریکی خودرو را نشان می دهد.

آئودی A8

اگر بخواهید می توانید A۸ را مجبور به ماندن در حالت تمام الکتریکی بکنید که این کار با استفاده از یک دکمه در بخش پایین تر دو صفحه نمایش انجام می شود؛ اما در اکثر مواقع آسان ترین حالت این است که خودرو را در حالت هیبریدی قرار دهید و خود خودرو تصمیم بگیرد که از چه پیشرانه ای در چه زمانی استفاده کند. خودرو برای انجام چنین کاری از داده های متنوعی همچون ناوبری، اطلاعات ترافیک و… استفاده می کند.

آئودی A8

حتی شما می توانید کمی با پدال گاز بازی کنید و برای مثال در تقاطع ها فرصت رانندگی سریع تر را پیدا نمایید. البته اگر بخواهید مطمئن شوید که شارژ کافی در باتری برای برد تمام الکتریکی وجود دارد یک حالت دیگر هم وجود خواهد داشت.

آئودی A8

به هرحال به نظر می رسد باتری ۱۴.۱ کیلووات ساعتی این خودرو می تواند به همان برد ادعایی آئودی دست یابد. البته برای این کار باید مسیر پیش رو ترکیبی از بزرگراه، جاده های خوب و خیابان های نه چندان شلوغ شهری باشد.

آئودی A8

و این آسایش و رفاه بالای کابین A۸ است که همواره ما را تحت تأثیر قرار می دهد. صدای پیشرانه ی الکتریکی به خوبی سرکوب شده و حتی زمانی که پیشرانه در حال کار باشد نرمی آن مشهود خواهد بود.

آئودی A8

البته شاسی خودرو کاملاً با قوای محرکه ی عالی A۸ هماهنگی ندارد. تکان های بدنه در کل کنترل شده اما آئودی به همراه ب ام و آن پشتیبانی خاص S کلاس در بحث بدنه را ندارد. این موضوع با توجه به مأموریت تعریف شده برای A۸ کمی سؤال برانگیز است.

آئودی A8

ما انتقادات بسیار کمتری درباره ی خود کابین داریم چراکه بخش داخلی این سدان لوکس فضای بسیار دوست داشتنی ای دارد و طیف وسیعی از متریال لوکس و تکنولوژی های پیشرفته به چشم می خورند.

آئودی A8

اگرچه سیستم اطلاعات سرگرمی آئودی با دو صفحه نمایش بسیار جذاب به نظر می رسد اما از بازخورد هپاتیک استفاده می کند و بنابراین شما برای کاربرد خوب باید به طور کامل دکمه ها را فشرده و کمی نگه دارید تا آن کار انجام شود. این کار تنها به خاطر نمایش تکنولوژی پیشرفته ی آئودی صورت گرفته است. یک صفحه نمایش ساده یا دکمه های واقعی و فیزیکی می توانست عملکرد سریع تر و بهتری داشته باشد.

آئودی A8

آئودی هنوز جزئیات مربوط به مصرف سوخت و آلایندگی محصول جدید خود را اعلام نکرده اما انتظار داریم این اعداد با رقبا قابل مقایسه باشند.

آئودی A8

آئودی A۸ ۶۰ TFSle کواترو احتمالاً متقاعدکننده ترین عضو این خانواده بوده و مخصوصاً زمانی که در نظر بگیرید خودروهایی همچون آئودی A۸ بخش اعظم زمان خود را صرف انتظار برای مالکان در شهر سپری می کنند آن را گزینه ای معقول تر خواهید دانست. این خودرو می تواند ابزاری عالی برای افرادی باشد که به نقاط شارژ دسترسی داشته و خواهان لیموزینی راحت، باکیفیت، فوق العاده آرام و نرم و کم هزینه هستند.

آئودی A8

مشخصات آئودی A۸ ۶۰ TFSl e کواترو ورسپرانگ

  • قیمت: ۸۰ هزار پوند (تخمینی)
  • پیشرانه: ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوی بنزینی و واحد الکتریکی
  • قدرت/گشتاور: ۴۴۳ اسب بخار/۷۰۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۸ سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۶ ثانیه (تخمینی)
  • حداکثر سرعت: ۲۳۳ کیلومتر در ساعت (تخمینی)
  • مصرف سوخت: اعلام نشده
  • برد الکتریکی: ۴۲ کیلومتر

منبع: autoexpress
همرسانی نوشتار: