خودروهای کارکرده، گران تر از همیشه!

  1. دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۱ (۴ سال،۱ ماه قبل)
خودروهای کارکرده، گران‌تر از همیشه!
به گزارش فرانگر

اگر در بازار به دنبال خودروهای کارکرده باشید احتمالاً فهمیده اید که این دسته از خودروها به اندازه ی قبل ارزان قیمت نیستند.

اگرچه همه می دانیم خودروهای صفرکیلومتر گران تر می شوند پس بالا رفتن قیمت خودروهای کارکرده نیز طبیعی خواهد بود. رویترز به نقل از ادموندز گزارش داده که متوسط قیمت یک خودروی ۱۰ ساله در آمریکا برابر با ۸۶۵۷ دلار است.

این قیمت نسبت به سال ۲۰۱۰ افزایش ۷۵ درصدی را نشان می دهد. موضوع مهم تر اینکه افزایش قیمت یاد شده سه برابر بیشتر از افزایش قیمت خودروهای صفرکیلومتر است زیرا قیمت این خودروها در بازه ی زمانی مشابه تنها ۲۵ درصد بیشتر شده است.

خودروهای کارکرده، گران تر از همیشه!

خب پس این افزایش قابل توجه قیمت خودروهای کارکرده تقصیر کیست؟ رویترز می گوید دلیل این امر را باید در رکود اقتصادی بزرگ جست وجو کرد. همین چند سال پیش بود که رکود اقتصادی باعث ورشکستگی کرایسلر و جنرال موتورز شد اما خب خودروسازان دیگری هم به دردسر افتادند زیرا میلیون ها آمریکایی شغل خود را از دست دادند.

خودروهای کارکرده، گران تر از همیشه!

داده ها نشان می دهد خودروسازان معمولاً حدود ۱۶.۵ میلیون خودرو را هر ساله در آمریکا به فروش می رساندند اما این موضوع در سال ۲۰۰۸ تغییر کرد و تنها ۱۳.۲ میلیون دستگاه خودرو در این کشور فروخته شد. این روند منفی تا سال ۲۰۰۹ ادامه یافت و حداکثر فروش خودرو در آن سال به ۱۰.۴ میلیون دستگاه رسید؛ اما در سال ۲۰۱۴ بود که فروش خودروها کاملاً احیا شد و یک بار دیگر به ۱۶.۵ میلیون دستگاه رسید.

خودروهای کارکرده، گران تر از همیشه!

با توجه به قوانین عرضه و تقاضا، جای تعجبی ندارد که خودروهای کارکرده گران تر از همیشه شده اند زیرا تعداد مدل های موجود در این بازار محدودتر است. متأسفانه این وضعیت به این زودی ها بهبود نخواهد یافت زیرا یکی از کارشناسان بازار می گوید تعداد خودروهای کارکرده با قیمت زیر ۱۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۲ به حد نرمال نخواهد رسید.

خودروهای کارکرده، گران تر از همیشه!

این موضوع باعث می شود مشتریان در وضعیت بدی قرار گرفته و برخی از آن ها به دنبال خودروهایی با کارکرد زیاد باشند. اگرچه این خودروها قیمت کمتری دارند اما خب هزینه های سرویس و نگهداری بالایی خواهند داشت.

خودروهای کارکرده، گران تر از همیشه!
همرسانی نوشتار: