اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C۸.R

  1. دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸ ساعت ۱۱:۱۸ (۴ سال،۹ ماه قبل)
اعلام مشخصات کوروت مسابقه‌ای C8.R
به گزارش فرانگر

همین آخر هفته در مسابقات Petit Le Mans در آتلانتا، شورلت کوروت C۷.R برای آخرین بار به پیست رفت اما جای نگرانی نیست زیرا کوروت همچنان در مسابقات حاضر خواهد بود و جانشین آن آماده است. شورلت پیش از خداحافظی C۷.R، طی رویدادی در آتلانتا کوروت مسابقه ای کاملاً جدید و بهبودیافتهٔ C۸.R را معرفی کرد و حالا مشخصات آن اعلام شده است. کوروت C۸.R به یک پیشرانهٔ ۵.۵ لیتری V۸ تنفس طبیعی با میل لنگ خطی مجهز شده که در میانهٔ خودرو قرار گرفته و طبق قوانین IMSA خروجی آن روی ۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور محدود شده است.

این نیرو توسط یک گیربکس کوچک تر شش سرعتهٔ سکوئنشال Xtrac انتقال پیدا می کند که فضایی را در عقب خودرو برای نصب دیفیوزر مسابقه ای آزاد کرده است. C۸.R همچنین کم ارتفاع تر و خشک تر از C۸ جاده ای بوده و روی لاستیک های سفارشی ۱۸ اینچی پایلوت اسپرت GT ساخت میشلن قرار گرفته است. از نظر فنی هم این اولین معماری کاملاً جدید مسابقه ای برای کوروت از سال ۱۹۹۹ محسوب می شود. حتی C۷.R همچنان از بسیاری از عناصر C۵ استفاده می کرد اما C۸.R نسبت به پیشینیان خود درصد بیشتری از قطعات خود را با نسخهٔ جاده ای C۸ مشترک است و مهندس ارشد کوروت «اد پیاتک» می گوید از دیدن این ویژگی ها در پیست هیجان زده می شود.

اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C8.R

وی به موتوراسپرت گفته است:

توسعهٔ خودروی مسابقه ای جدید در کنار خودروی تولیدی برای ما مهم بود و هرکدام از آن ها می تواند به درستی از این معماری جدید بهره ببرد. مزیت های این سوپرکار موتور وسط مثل تعادل باورنکردنی و احساس اتصال به جاده در خیابان و پیست آشکار خواهد بود

بااین حال چند مورد در نسخهٔ مسابقه ای C۸.R موجب تمایز آن از C۸ جاده ای می شود. برای اولین بار محفظهٔ بار جلو در خودروی مسابقه ای به مکانی برای نصب رادیاتور تبدیل شده و چراغ های جلوی بسیار پرنور در C۸.R نسبت به نمونه های نسخهٔ تولیدی بهبود یافته اند.

اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C8.R

برخلاف C۷.R، کوروت C۸.R به صورت کارخانه ای در دو نسخهٔ مختلف تولید می شود که هرکدام طرح بیرونی منحصربه فردی دارند. خودروی شماره ۳ از طرح رنگ سنتی زرد با تریم نقره ای استفاده خواهد کرد درحالی که در خودروی شماره ۴ طرحی نقره ای رنگ با الهام از کانسپت های نمادین کوروت مثل آئرووت سال ۱۹۷۳ و استینگری مسابقه ای سال ۱۹۵۹ کار شده است. کوروت C۸.R رسماً اولین مسابقهٔ خود را در ژانویهٔ سال آینده در دور نخست فصل ۲۰۲۰ مسابقات قهرمانی خودروهای اسپرت IMSA در دیتونا انجام خواهد داد اما پیش از آن، برای آزمایش در همین آخر هفته در مسابقات Petit Le Mans راهی پیست می شود.

اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C8.R

اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C8.R

اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C8.R

اعلام مشخصات کوروت مسابقه ای C8.R
همرسانی نوشتار: