احتمال حذف رنو کلیو RS و جایگزینی Zoe RS داغ!

  1. یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸ ساعت ۱۸:۰۳ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
احتمال حذف رنو کلیو RS و جایگزینی Zoe RS داغ!
به گزارش فرانگر

استانداردهای آلایندگی کربن دی اکسید روز به روز سخت تر از همیشه شده و به نظر می رسد همین مسئله باعث خداحافظی با یک خودروی جذاب دیگر یعنی رنو کلیو RS خواهد شد.

فرانسوی ها اعلام کرده اند این سوپرمینی داغ دیگر با وضعیت موجود قابل تولید نیست؛ اما نباید ناامید شد زیرا رنو اسپورت دست از کار نخواهد کشید و ظاهراً طبق برنامه های اعلام نشده به دنبال تولید نسخه ی پرفورمنس از خودروی الکتریکی Zoe خواهد بود.

تولید یک هاچبک الکتریکی داغ به رنو اجازه می دهد در کلاس منحصربه فردی حضور یابد و احتمالاً همین حرکت رنو باعث خواهد شد فورد و فولکس واگن نیز نسخه های بدون آلایندگی از خودروهای ساب کامپکت فیستا ST و پولو GTI را نیز در نظر بگیرند.

احتمال حذف رنو کلیو RS و جایگزینی Zoe RS داغ!

احتمال حذف رنو کلیو RS و جایگزینی Zoe RS داغ!

علی کسائی معاون برنامه ریزی تولید رنو گفته است:

احتمال حذف رنو کلیو RS و جایگزینی Zoe RS داغ!

امروزه کلیو RS نیازمند تکنولوژی بسیار سطح بالایی است تا بتواند آلایندگی دی اکسید کربن کمتری داشته باشند؛ و با حفظ ضرورت های پرفورمنس چنین خودرویی شما ناگزیر به افزایش قیمت خودرو خواهید شد که از طرفی خرید آن در توان اکثر افراد نخواهد بود. در حال حاضر حتی اگر ما خودروهای اسپورت را دوست داشته باشیم هم نمی توانیم راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کنم. همچنین با نگاهی به رقبا می بینید که ما رقبای زیادی نداریم.

رنو اسپورت در سال ۲۰۱۷ کانسپت ۴۵۴ اسب بخاری Zoe e-sport را معرفی کرد که بازخوردهای مثبتی را از طرف مشتریان و خبرنگاران خودرویی دریافت نمود. این نمونه ی پیش تولیدی از دو پیشرانه ی الکتریکی استفاده کرده بود و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳.۲ ثانیه ای داشت.

مدیر رنو اضافه کرده است:

رنو کلیو R.S. 18

ما باید با روندهای کنونی صنعت خودرو هماهنگ باشیم. ما باید خودروهای اسپورت آینده را اختراع کنیم. این نقش رنو اسپورت است. کانسپت Zoe دقیقاً همان چیزی است که در فکر ما قرار دارد و هنوز هم به آن فکر می کنیم. آن خودرو تحسین های زیادی را در پی داشت و مشتریان می خواستند آن را بخرند.

به نظر می رسد رنو اسپورت برای تولید چنین خودرویی دو گزینه دارد: اضافه کردن پیشرانه ی الکتریکی بزرگ تر به Zoe یا نصب پیشرانه ی دوم در اکسل عقب که هر دو باعث می شوند این خودروی جدید بسیار قوی تر از Zoe استاندارد با قدرت ۱۳۳ اسب بخار شود.

احتمال حذف رنو کلیو RS و جایگزینی Zoe RS داغ!

کسائی در خاتمه می گوید:

رنو کلیو R.S. 18

سؤال این است که پرفورمنس چیست؟ برد آن خودرو چقدر خواهد بود؟ چقدر در پیست دوام خواهد آورد؟ رنو اسپورت یک بازیگر جدی بوده بنابراین اگر چنین خودرویی را بسازیم باید پرفورمنس قابل توجهی را به آن تزریق کنیم؛ اما اگر آن خودرو تنها یک دور در پیست زده و روانه جایگاه شارژ شود خب آن چیزی نخواهد بود که می خواستیم.همرسانی نوشتار: