افزایش قابل توجه گارانتی باتری محصولات هیبریدی تویوتا

  1. یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
Toyota RAV4 Hybrid
به گزارش فرانگر

یکی از بزرگ ترین نگرانی های خودروهای هیبریدی (به ویژه نمونه های کارکرده و با طول عمر زیاد) هزینه ی جایگزینی مجموعه باتری است. وجود یک نقص غیرمنتظره باعث می شود باتری ها به نقطه ای برسند که نیازمند جایگزینی باشند و اینجاست که مالک متحمل هزینه های چند هزار دلاری خواهد شد؛ اما امروز تویوتا این نگرانی را حداقل برای مدتی مناسب رفع کرده و برای محصولات هیبریدی خود گارانتی باتری جدیدی را در نظر گرفته است.

تویوتا با آغاز عرضه محصولات مدل سال ۲۰۲۰ خود باتری کل محصولات هیبریدی خود را به مدت ۱۰ سال یا ۲۴۱۴۰۰ کیلومتر گارانتی می کند. شایان ذکر است گارانتی قبلی باتری این خودروها به میزان ۸ سال یا حدود ۱۶۰ هزار کیلومتر بوده است. همین موضوع برای افرادی که به دنبال خرید محصولات هیبریدی دست دوم تویوتا می باشند نیز خبر خوبی محسوب می شود.

یکی از مدیران ارشد تویوتا گفته است:

افزایش قابل توجه گارانتی باتری محصولات هیبریدی تویوتا

تویوتا بیش از ۲۰ سال پیش اولین خودروهای هیبریدی دنیا را معرفی کرد اما مردم هنوز هم درباره ی خرید یک خودروی هیبریدی تعلل می کنند. هدف ما به حداقل رساندن نگرانی ها درباره ی این خودروها بوده و این گارانتی جدید نیز روشی دیگر برای پیشرو بودن در صنعت خودرو و اهمیت دادن به مشتریان می باشد.

گارانتی به روز شده ی تویوتا در شرایط رانندگی نرمال تمامی قطعات باتری ها را شامل می شود. به نظر می رسد تویوتا می خواهد خریداران زیادی را در بازار خودروهای کارکرده نگه دارد. این یک حرکت هوشمندانه است زیرا ژاپنی ها در حال حاضر هفت محصول هیبریدی را عرضه می کنند که از پریوس تا کرولا هیبرید، آوالون هیبرید و هایلندر هیبرید را شامل می شود.

افزایش قابل توجه گارانتی باتری محصولات هیبریدی تویوتا

گارانتی ۱۰ ساله ی جدید تویوتا البته دارای برخی محدودیت ها می باشد. این گارانتی تنها برای مجموعه باتری اعمال شده و قطعاتی همچون ماژول کنترل باتری، ماژول کنترل هیبرید و اینورتر همچنان با همان گارانتی ۸ ساله یا ۱۶۰ هزار کیلومتری ارائه می شوند.

افزایش قابل توجه گارانتی باتری محصولات هیبریدی تویوتا
همرسانی نوشتار: