اونتادور SVR با ۸۳۰ اسب قدرت، آخرین V۱۲ خالص لامبورگینی

  1. جمعه ۱۹ مهر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
اونتادور SVR با 830 اسب قدرت، آخرین V12 خالص لامبورگینی
به گزارش فرانگر

اوایل سال جاری در نمایشگاه ژنو مدیر فنی لامبورگینی، «مائوریزیو رجیانی» اعلام کرد که این شرکت نسخهٔ جدیدی از اونتادور که می تواند نشانگر خداحافظی با پیشرانهٔ ۶.۵ لیتری V۱۲ تنفس طبیعی با فرم کنونی و بدون الکتریکی سازی باشد را خواهد ساخت. مطمئناً منظور او هایپرکار تولید محدود سیان نبوده است زیرا این خودرویی هیبریدی است؛ بنابراین به احتمال زیاد خودروی دیگری مدنظر او بوده است که همچنان نام اونتادور را خواهد داشت.

حال یکی از کاربرهای فروم مک لارن لایف در کامنت جالبی ادعا کرده است که قبلاً این هایپرکار مرموز لامبورگینی را سفارش داده است؛ اما او علاوه بر اینکه خبر از سفارش چنین خودرویی داده است، ادعا کرده اطلاعاتی را هم در مورد آن می داند. ظاهراً نسخهٔ نهایی پرچم دار لامبورگینی پسوند SVR را در ادامهٔ نام خود خواهد داشت. این نام انتخاب جالب و عجیبی به نظر می رسد زیرا هم اکنون جگوار-لندروور از SVR برای محصولات اسپرت و پرفورمنس خود استفاده می کند. البته لامبورگینی مدل میورا SVR را در تاریخ خود دارد و بنابراین مطمئناً این شرکت برای توجیه این نام گذاری از میراثی برخوردار است.

اونتادور SVR با 830 اسب قدرت، آخرین V12 خالص لامبورگینی

از نام گذاری که بگذریم، همین عضو فروم ادعا می کند اونتادور SVR یک خودروی جاده ای نخواهد بود و صرفاً حدود ۴۰ دستگاه از آن ساخته می شود که پیش بینی شده تحویل آن ها به خریداران از سال ۲۰۲۱ آغاز شود. این یعنی اونتادور SVR معادل کاری که فراری با لافراری انجام داده یعنی FXX K و آنچه مک لارن با P۱ کرده یعنی P۱ GTR، برای لامبورگینی خواهد بود.

اونتادور SVR با 830 اسب قدرت، آخرین V12 خالص لامبورگینی

بدون هیچ کدام از محدودیت هایی که برای خودروهای جاده ای الزامی است، گفته می شود پیشرانهٔ V۱۲ اونتادور در این نسخه ۸۳۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت که ۶۰ اسب بخار بیشتر از SVJ و حتی ۱۱ اسب بخار بیشتر از سیان است. فعلاً هیچ حرفی در مورد گشتاور این نسخه زده نشده است اما به نظر می رسد ۷۲۰ نیوتن متر رقم معقولی باشد. حتی اگر نسخه های مسابقه ای گالاردو و اوراکان را در نظر نگیریم، بازهم اونتادور SVR تنها خودروی مخصوص پیست لامبورگینی محسوب نمی شود زیرا همه مدل فوق العادهٔ سستو المنتو سال ۲۰۱۰ را به یاد داریم. همچنین به عقب تر که برگردیم، به دیابلو GTR هم می رسیم؛ بنابراین این اونتادور مخصوص پیست به خوبی تکمیل کنندهٔ میراث پیشینیان خود خواهد بود.

اونتادور SVR با 830 اسب قدرت، آخرین V12 خالص لامبورگینی
همرسانی نوشتار: