اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید داچیا ساندرو

  1. پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید داچیا ساندرو
به گزارش فرانگر

دومین نسل سوپرمینی ارزان قیمت رومانیایی ها در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و نیمه ی دوم سال ۲۰۱۶ نیز نسخه ی فیس لیفت شده ی آن روانه ی بازار گردید. تقریباً به پایان دهه ی میلادی جاری رسیده ایم و بنابراین جای تعجبی ندارد که عکاسان صنعتی توانسته اند اولین تصاویر از نسخه ی پیش تولیدی داچیا ساندروی جدید را ثبت نمایند. به نظر می رسد این خودرو طراحی سطح بالاتری نسبت به مدل فعلی دارد.

نسخه ی ارزان تر از رنو کلیو جدید ظاهراً نه تنها دارای بدنه ی کاملاً جدیدی است بلکه از چراغ های جلو و عقب کاملاً متفاوتی سود می برد. با بررسی دقیق تر می توان متوجه حذف دستگیره های درب سنتی ساندروی فعلی شد. همچنین درپوش باک سوخت نسل جدید ساندرو نیز شکل جالب توجهی دارد. اگر به درب های عقب نگاه کنید شاهدی دیگر برای دگرگونی کامل طراحی بدنه خواهید یافت.

احتمالاً چسب کابل آبی بیرون آمده از کاپوت به ابزارهای اندازه گیری متصل بوده زیرا می توانیم ببینیم که کابلی از طریق فاصله ی بین درب جلو به کابین رفته است. همچنین با توجه به اینکه به نظر می رسد اگزوز در شکل نهایی تولیدی قرار ندارد بنابراین حدس می زنیم داچیا در حال تست پیشرانه ای جدید برای هاچبک کوچک خود بوده است.

اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید داچیا ساندرو

اگرچه تصاویر واضحی از کابین این خودرو منتشر نشده اما گفته می شود صفحه نمایش سیستم اطلاعات سرگرمی این خودرو شکلی مشابه تبلت ها خواهد داشت. سیستم اطلاعات سرگرمی فعلی داچیا عمر بالایی داشته و بنابراین امیدواریم سیستم جدید توانایی های خوبی داشته باشد.

اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید داچیا ساندرو

رنو که مالک داچیاست قبلاً اعلام نموده ساندروی جدید بجای پلتفرم از رده خارج B۰ از معماری CMF-B که در کلیو جدید هم بکار رفته استفاده خواهد کرد. البته پلتفرم دو خودرو دقیقاً مثل هم نخواهد بود زیرا داچیا از نسخه ای ارزان تر برای کاهش قیمت حداکثری سود خواهد برد.

اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید داچیا ساندرو

با نگاهی به مشخصات فنی کلیو جدید انتظار می رود نسل جدید ساندرو از پیشرانه ی ۳ سیلندر ۱ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۶۵ اسب بخار و گشتاور ۹۵ نیوتون متر و نسخه ی ۷۲ اسبی و گشتاور ۹۵ نیوتون متری استفاده کند. یک پیشرانه ی ۱ لیتری توربو هم با خروجی ۱۰۰ اسبی و گشتاور ۱۶۰ نیوتون متری عرضه خواهد شد و طرفداران دیزلی ها نیز خواهند توانست پیشرانه ی ۱.۵ لیتری با دو قدرت ۸۵ و ۱۱۵ اسبی را سفارش دهند.

اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید داچیا ساندرو

موضوع دیگر اینکه ساندروی جدید از ترمزهای کاسه ای عقب استفاده خواهد کرد که در این پروتوتایپ هم می توان مشاهده کرد. بسته به نوع پیشرانه، مدل های بنزینی دارای گیربکس ۵ سرعته دستی خواهند بود و مدل های دیزلی از گیربکس ۶ سرعته دستی استفاده خواهند کرد.

نسل جدید داچیا ساندرو و سدان لوگان در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهند شد. اندکی بعد نیز شاهد معرفی نسخه های استپ وی این خودروها خواهیم بود.
همرسانی نوشتار: