ماکوتو اوچی دا، مدیرعامل جدید نیسان ژاپن

  1. پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۲۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
ماکوتو اوچی دا، مدیرعامل جدید نیسان ژاپن
به گزارش فرانگر

نیسان ماکوتو اوچی دا و اشوانی گوپتا را به عنوان مدیر ارشد اجرایی و مدیرعملیات جدید خود انتخاب کرد. این دو مدیر برجسته ی صنعت خودرو از اول ژانویه ی سال ۲۰۲۰ در سمت های خود مشغول به کار خواهند شد.

اوچی دا جایگزین یاسوهیرو یامائوچی ای می شود که پس از استعفای هیروتو سایکاوا در ۱۶ سپتامبر به صورت موقت سکان داری نیسان را بر عهده گرفته بود.

ماکوتو اوچی دا در حال حاضر رئیس نیسان چین بوده و با هدایت های اوچی دا بوده که حدود یک سوم درآمد عملیاتی نیسان به دست آمده است. اوچی دا قبل از آن هم مدیر اتحاد رنو-نیسان بوده و همواره از پیشبرد برنامه های این دو شرکت حمایت کرده است.

ماکوتو اوچی دا، مدیرعامل جدید نیسان ژاپن

یاسوشی کیمورا رئیس هیئت مدیره ی نیسان گفته است:

ماکوتو اوچی دا، مدیرعامل جدید نیسان ژاپن

هیئت مدیره به این نتیجه رسید که اوچی دا مدیری کاردرست برای پیشبرد اهداف نیسان است. ما انتظار داریم او کمپانی را به عنوان یک تیم رهبری کرده و سریعاً روی احیای تجارت نیسان تمرکز نماید.

اشوانی گوپتا که مدیر اسبق رنو می باشد مدیر عملیات ارشد در میتسوبیشی هم بوده است. یکی از منابع نزدیک به رنو گفته که انتخاب اوچی دا و گوپتا به عنوان مدیران ارشد نیسان یک پیروزی برای این اتحاد خودرویی محسوب می شود. همین منبع اضافه کرده هر دو فرد با تجارت نیسان آشنا بوده و آماده ی کمک به بهبود وضعیت نیسان می باشند.

کیمورا اضافه کرده است:

اشوانی گوپتا

ما به دنبال استفاده حداکثری گوپتا از تجارت و تخصص خود برای حمایت از مدیرعامل جدید نیسان هستیم.همرسانی نوشتار: