دست یابی پژو به استانداردهای آلایندگی ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا

  1. چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
دست‌یابی پژو به استانداردهای آلایندگی 2020 اتحادیه اروپا
به گزارش فرانگر

برند پژو هیچ گونه جریمه ی آلایندگی در سال ۲۰۲۰ را نخواهد پرداخت زیرا این شرکت قبلاً به اهداف دی اکسید کربن اتحادیه اروپا دست یافته است. این را ژان فیلیپ ایمپاراتو مدیرعامل این شرکت فرانسوی اعلام کرده است.او گفته است:

تولید ماه اکتبر ما قبلاً با متوسط آلایندگی ۹۳ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن که باید سال آینده به دست می آمد کاملاً همخوانی دارد.

ایمپاراتو همچنین خاطرنشان ساخته پژو درباره ی جریمه های آلایندگی هیچ گونه نگرانی ای ندارد زیرا از آغاز سال آینده متوسط آلایندگی دی اکسید کربن محصولات خود را به صورت هفتگی بررسی خواهد کرد تا هیچ گونه تناقضی با قوانین اتحادیه اروپا نداشته باشد.

این مدیر ارشد خاطرنشان ساخته است:

دست یابی پژو به استانداردهای آلایندگی 2020 اتحادیه اروپا

ما نیازی به ثبت مشخصات خودروهای آلاینده تر تا پایان سال نداریم زیرا قبلاً به استانداردهای آلایندگی سال آینده رسیده ایم.

برخی تحلیلگران معتقدند احتمال دارد برخی خودروسازان در صورت عدم دست یابی به اهداف آلایندگی دی اکسید کربن محصولات خود با جریمه های میلیارد یورویی روبرو شوند. یکی از دلایلی که چرا خودروسازان در دست یابی به چنین اهدافی با چالش روبرو هستند به افزایش محبوبیت شاسی بلندها مربوط می شود که پرمصرف تر از خودروهای کوچک تری همچون هاچبک های کامپکت یا سدان های میان سایز می باشند.

کارلوس تاوارس رئیس گروه پژو-سیتروئن در ماه مارس گفته بود این شرکت برای دست یابی به اهداف دی اکسید کربن سال ۲۰۲۰ باید سهم فروش ۷ و ۱۰ درصدی برای خودروهای الکتریکی شده و دیزلی داشته باشد.

دست یابی پژو به استانداردهای آلایندگی 2020 اتحادیه اروپا

البته تاوارس ماه پیش اظهار داشت افت فروش دیزلی ها به اندازه ای که می ترسیده نیست بنابراین پیش بینی های او برای سهم فروش دیزلی ها حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد در سال آینده خواهد بود.

دست یابی پژو به استانداردهای آلایندگی 2020 اتحادیه اروپا
همرسانی نوشتار: