اگر مک لارن GT خودرویی موتور جلو بود!

  1. سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
اگر مک‌لارن GT خودرویی موتور جلو بود!
به گزارش فرانگر

مک لارن GT توسط خودروساز بریتانیایی به عنوان یک گرند تورر به بازار عرضه شده است اما ترکیب موتور وسط آن موجب شده تفاوت هایی با گرند توررهای سنتی مثل فراری GTC۴ داشته باشد. ازآنجایی که در GT موتور دقیقاً پشت بخش سرنشینان قرار گرفته است، مک لارن برخلاف فراری چهارنفره، ظرفیت حمل تنها دو نفر را دارد. علاوه بر این، صندوق بار اصلی GT مستقیماً روی پیشرانه قرار دارد که هرچند از لحاظ عددی بسیار بزرگ است اما نمی تواند به اندازهٔ صندوق GTC۴ کاربردی باشد.

اما اگر مک لارن GT خودرویی موتور جلو بود و مثل فراری استایلی شوتینک بریک مانند داشت، چه شکلی می شد؟ در پاسخ به این سؤال رندرهایی طراحی شده است که در اینجا مشاهده می کنید. با قرارگیری پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی خودرو در قسمت جلو، طراح توانسته است سقف را گسترش دهد تا فضای کافی برای نصب دو صندلی کوچک در پشت صندلی های جلو فراهم گردد که برای نشستن دو کودک مناسب خواهد بود. طراحی شوتینگ بریک همچنین افزایش ظرفیت صندوق بار را هم به همراه داشته و GT را به خودروی کاربردی تری تبدیل کرده است.

اگر مک لارن GT خودرویی موتور جلو بود!

طراحی جدید بخش عقبی GT همچنین امکان بازطراحی این قسمت را هم فراهم کرده است و حالا چراغ های عقب به سمت بالا ادامه یافته و در طرفین شیشهٔ کوچک عقب جای گرفته اند. چراغ ترمز سوم هم در لبهٔ اسپویلر نصب شده است. بااین حال مک لارن برخلاف رقبای خود یعنی فراری و لامبورگینی، علاقه ای ندارد از تعهد خود به سوپراسپرت های موتور وسط فاصله بگیرد که این یعنی بعید است خودرویی مثل این رندرها روزی در خط تولید مک لارن دیده شود.
همرسانی نوشتار: