پشت فرمان فولکس واگن پاسات ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸ ساعت ۱۹:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
پشت فرمان فولکس‌واگن پاسات 2019
به گزارش فرانگر

ایجاد تغییرات محدود در پاسات جزو مهم ترین اقدامات فولکس واگن برای سال ۲۰۱۹ نبوده اما این خودرو جایگاهی مهم نزد خریداران تجاری فولکس واگن در بریتانیا دارد. پاسات جزو محبوب ترین خودروهای ناوگانی بوده و تقریباً از هر ۵ پاسات فروخته شده در این کشور ۴ دستگاه روانه ی پارکینگ ادارات و سازمان های مختلف شده است.

به همین دلیل است که مدل کاملاً به روز شده ی پاسات پلاگین هیبریدی مالیات کمی داشته و البته به همین خاطر هم پیشرانه های دیزلی پاسات حفظ شده اند و بنابراین خریداران و رانندگان این خودرو انتخاب های گوناگونی خواهند داشت. یک پیشرانه ی ۲ لیتری جدید با قدرت ۱۴۸ اسب بخار وجود دارد که به تکنولوژی غیرفعال سازی سیلندر هوشمندانه ای متصل شده است. همچنین نسخه ی توربوی ۲۳۷ اسبی نیز در دسترس می باشد. بین این دو پیشرانه هم قلب آهنین ۲ لیتری ۱۸۷ اسب بخاری قرار می گیرد.

فولکس واگن پاسات

اما مدلی که در تست ما حاضر بوده نسخه ی سدان با محبوبیت کمتر است زیرا میزان فروش مدل استیشن نسبت به سدان در بریتانیا ۵۰ درصد بیشتر می باشد. طراحی پاسات نسبتاً محدود و بی حاشیه باقی مانده و این در حالی است که نسخه ی اسپورت تر R-Line باعث بهبود طراحی این خودروی آلمانی می شود؛ اما در نسخه ی فیس لیفت پاسات چه تغییراتی رخ داده است؟ سپرهای جلو و عقب اصلاح شده، جلوپنجره ی متفاوت، رنگ های بدنه ی جدید، رینگ های متفاوت، چراغ های عقب جدید و نوشته ی پاسات جدید جزو بهبودهای ظاهری هستند که در عین محدود بودن نشان دهنده ی به روزرسانی فولکس واگن می باشند.

فولکس واگن پاسات

تغییرات داخل کابین بزرگ تر بوده و باعث شده اند پاسات حس مدرن تری داشته باشد. تریم و متریال جدید به همراه فرمان متفاوت باعث شده اند پاسات بهتر از قبل باشد. یک ساعت آنالوگ نیز در داشبورد وجود داشت که حالا حذف شده است. سیستم اطلاعات سرگرمی نیز از صفحه لمسی ۸ اینچی در تمامی تریم ها سود برده و پانل پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی نیز در برخی مدل ها عرضه می شود.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

زمانی که پشت فرمان پاسات قرار بگیرید هنوز هم حس مدرن بودن را دریافت خواهید کرد. البته از نظر کیفیت نباید انتظار برابری با خودروهایی همچون آئودی A۴، مرسدس C کلاس، جگوار XE یا ب ام و سری ۳ را داشته باشید؛ اما خب از نظر بهایی که پرداخت می کنید خودروی باکیفیتی را دریافت می کنید و از این نظر رقبا پشت سر قرار می گیرند. شاید تنها مزدا ۶ باشد که کابین لوکس تری در مقایسه با پاسات داشته باشد.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

فضای بخش جلوی کابین خوب بوده و بخش عقب نیز مشکل چندانی ندارد اما تونل گیربکس بزرگ باعث شده فرد نشسته در وسط صندلی عقب حس چندان خوبی نداشته باشد. البته افرادی که به دنبال مدل سدان هستند از صندوق ۵۸۶ لیتری پاسات راضی خواهند بود.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پاسات هم درست شبیه گلف سواری راحتی دارد. تنظیمات زیادی برای صندلی و فرمان وجود داشته و بنابراین می توان وضعیت راحت و مناسب خود را یافت. کنترل ها به خوبی در دسترس بوده و خود فرمان علیرغم نداشتن بازخورد عملکرد مثبتی دارد. عملکرد پیشرانه ی ۲ لیتری ۱۸۷ اسبی نیز بدون هرگونه سوالی خوب است. این پیشرانه باعث ایجاد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۷.۹ ثانیه ای شده و خریداران کمی به شتابی بهتر از این نیاز خواهند داشت. حتی بسیاری از افراد ترجیح می دهند مدل ۱۴۸ اسبی را که قیمت ارزان تری دارد بخرند.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری اگرچه روی کاغذ زیاد به نظر می رسد اما شتاب فوق العاده ای را ایجاد نخواهد کرد. گیربکس DSG فولکس هم اگرچه تعویض های نرمی داشته اما در پاسخ دادن کمی تعلل کرده و معکوس های آن می توانست سریع تر باشد. صدای پیشرانه ی دیزلی و جاده همچنان وجود داشته اما اصلاً تمرکز را به هم نمی زنند و صدای باد هم به خوبی سرکوب شده است. باک سوخت ۶۶ لیتری پاسات به همراه مصرف سوخت ادعایی ۵.۷ لیتری در هر صد کیلومتر باعث خواهد شد پاسات حداقل در تئوری مسافت ۱۱۶۰ کیلومتری را با یک باک سوخت پوشش دهد. البته در شرایط واقعی انتظار داریم برد این خودرو حدود ۹۶۰ کیلومتر باشد.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

اما یکی از سؤال برانگیزترین جنبه های پاسات حاضر در تست به سواری آن مربوط می شد. پاسات هرگز یک سدان خانوادگی با سواری تیز یا ناهنجار نبوده و حتی با استفاده از رینگ های ۱۷ اینچی نیز شاهد عملکرد نه چندان خوب خودرو در عبور از دست اندازها بودیم. خبری از لرزش های بزرگ نیست اما برخی بازخوردهای کوچک را می توان از طریق فرمان و صندلی حس کرد که وجود دامپرها می توانست چنین چیزی را حذف کند.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

احتمالاً خریداران در پاسات به دنبال تکنولوژی های جدید خواهند بود و فولکس واگن هم چنین چیزی را در نظر داشته است. خبر بزرگ به اضافه شدن دستیار سفر این شرکت به پاسات مربوط می شود که در واقع سیستمی نیمه خودران است. این سیستم به کروز کنترل تطبیقی به روز شده و دستیار حفظ خودرو بین خطوط کار کرده و در بزرگراه ها عملکردهای گاز، ترمز و فرمان را کنترل می کند. اپل کارپلی، اندروید اتو، ناوبری، کنترل صوتی، سرویس های از راه دور فولکس با اشتراک ۳ ساله، پوشش چرم کابین و صندلی های جلوی گرم شونده تنها بخشی از تجهیزات پاسات SEL هستند.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019


هزینه های نگهداری کم یکی از بزرگ ترین فاکتورهای خرید پاسات بوده و حتی این پیشرانه ی 2 لیتری 187 اسبی دیزلی هم هزینه های نگهداری بالایی نخواهد داشت. البته باید گفت مالیات تعلق گرفته به نسخه ی پلاگین هیبریدی پاسات کمتر است. این نسخه از پاسات مجهزتر بوده و پیشرانه ای قوی تر و مصرف پایین تری داشته و می توان آن را گزینه ی بهتری دانست.

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019

پشت فرمان فولکس واگن پاسات 2019


فولکس واگن پاسات باب میل خریداران سازمانی ای است که به دنبال تکنولوژی های کمک راننده و جذابیت پریمیوم هستند. پاسات همچنان خودرویی جادار و کاربردی بوده و سواری راحتی دارد. البته بین نسخه ی دیزلی یا پلاگین هیبریدی بنزینی باید یکی را انتخاب کنید که از نظر ما گزینه ی دومی بهتر است چراکه در درازمدت هزینه های کمتری خواهد داشت.

مشخصات فولکس واگن پاسات ۲.۰ TDI ۱۹۰ PS SEL DSG

  • قیمت: ۳۲۲۷۰ پوند
  • پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو دیزل
  • قدرت/گشتاور: ۱۸۷ اسب بخار/۴۰۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل جلو
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۷.۹ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۲۳۶ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: ۵.۶ لیتر در هر صد کیلومتر

منبع: autoexpress
همرسانی نوشتار: