تحقیق از تسلا به خاطر عدم فراخوان احتمالی

  1. دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۵۶ (۴ سال،۹ ماه قبل)
تحقیق از تسلا به خاطر عدم فراخوان احتمالی
به گزارش فرانگر

درحالی که تعداد زیادی از مشتریان محصولات تسلا با استفاده از ویژگی “حالت احضار” خودروی خود به دردسر افتاده و باعث تصادفاتی در پارکینگ ها شده اند، برخی از آن ها امیدوارند NHTSA این خودروساز را مجبور به انجام فراخوان بکند.NHTSA در اعلامیه ی بازرسی خود گفته که دفتر بازرسی عیوب خود درخواست های زیادی برای بررسی به روزرسانی نرم افزار مدیریت باتری محصولات تسلا شامل مدل S و مدل X دریافت کرده است.

NHTSA می گوید در این درخواست ها اعلام شده به روزرسانی موردبحث باعث کاهش برد حرکتی خودروها می شود و این کار در پاسخ به نقص احتمالی ای که می تواند منجر به آتش سوزی های خود به خودی شود انجام شده است. درخواست کنندگان می گویند تسلا باید به NHTSA درباره ی این نقص و انجام فراخوان اطلاع می داد و به روزرسانی نرم افزاری از راه دور را انجام نمی داد.

اگرچه این بازرسی ها در مراحل اولیه خود قرار دارد اما رویترز می گوید شکایات مطرح شده مشابه همان شکایت هایی هستند که تابستان سال جاری میلادی در کالیفرنیا ثبت شده اند. در آن زمان ادعا شده بود تسلا می دانست برخی از باتری های خودروهایش معیوب بوده و به منظور پیشگیری از تعویض باتری ها در زمان گارانتی به روزرسانی آن ها را در دستور کار قرار داده است. همچنین گفته شده تسلا از تأثیر منفی این به روزرسانی ها روی پرفورمنس و برد خودروهای تحت تأثیر اطلاع داشته است.

تحقیق از تسلا به خاطر عدم فراخوان احتمالی

گفته می شود این به روزرسانی باعث محدودیت ظرفیت باتری شده و همین امر باعث کاهش برد خودرو می شود. همچنین شاکیان مدعی هستند سرعت شارژ باتری نیز افت کرده است.

این بازرسی ها همان گونه که گفته شد هنوز در مراحل اولیه قرار داشته و مشخص نیست که آیا تسلا کار خلاف قانونی انجام داده یا خیر. البته دولت می گوید این مشکل می تواند حدود ۲ هزار خودرو مدل های سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ را تحت تأثیر قرار دهد.

تحقیق از تسلا به خاطر عدم فراخوان احتمالی
همرسانی نوشتار: