پورشه تایکان به تسلا رودست خواهد زد؟!

  1. شنبه ۱۳ مهر ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
پورشه تایکان به تسلا رودست خواهد زد؟!
به گزارش فرانگر

پس از آنکه پورشه اعلام کرد با خودروی تمام الکتریکی تایکان توانسته رکورد نوربرگ رینگ را بشکند تسلا سریعاً دست به کار شد و این رکورد را هرچند با حرف وحدیث های بسیار به خود اختصاص داد. گفته می شود تسلا مدل S توانسته در این پیست افسانه ای به رکورد ۷ دقیقه و ۲۳ ثانیه دست یابد که ۱۹ ثانیه سریع تر از تایکان توربو می باشد؛ اما رکورد تسلا به صورت غیررسمی ثبت شده و شاید در صورت بازگشت دوباره پورشه به پیست پابرجا نماند. گزارش های جدید نشان می دهد که پورشه با مدل تایکان توربو و نه نسخه ی پرچم دار تایکان توربو S رکورد زنی کرده است.

مدیر تولید این خودرو می گوید تایکان پتانسیل ثبت رکوردهای سریع تر را دارد. تایکان توربو و توربو S قدرت ۶۱۶ اسبی در حالت های استاندارد دارند اما با درگیر شدن اووربوست و لانچ کنترل قدرت مدل توربو S به ۷۵۱ اسب بخار و گشتاورش به ۱۰۴۹ نیوتون متر می رسد. قدرت و گشتاور مدل توربو نیز در چنین حالتی به ترتیب برابر با ۶۷۱ اسب بخار و ۸۴۹ نیوتون متر خواهد بود.

افزایش قدرت می تواند باعث بهبود چند ثانیه ای رکورد تایکان در نوربرگ رینگ شده و شاید حتی رکورد تسلا را نیز بشکند. دلیل اینکه پورشه مدل تایکان توربو S را روانه ی پیست نکرده تمایل این خودروساز برای تکمیل کردن رکورد نوربرگ رینگ با خودرویی بوده که راننده ی تست ۲۴ ساعته آن را رانده است. تمامی آن چیزی که پورشه قبل از ثبت رکورد انجام داده تعویض لاستیک ها بوده است.

پورشه تایکان به تسلا رودست خواهد زد؟!

جنگ خودروهای الکتریکی در حال گرم شدن بوده و پورشه نیز اولین رقیب واقعی تسلاست و به نظر می رسد تسلا هم به دنبال حفظ برتری خود در این بازی است. البته این وضعیت دشوارتر هم خواهد شد زیرا شرکت هایی همچون مرسدس بنز و ب ام و نیز در حال توسعه ی خودروهای الکتریکی هستند. در ماه ها و سال های آینده شاهد رقابت تنگاتنگ شرکت های مختلف در این زمینه خواهیم بود. واضح است که نتیجه ی این رقابت ها رضایت بیشتر مصرف کنندگان خواهد بود.

پورشه تایکان به تسلا رودست خواهد زد؟!

پورشه تایکان به تسلا رودست خواهد زد؟!

پورشه تایکان به تسلا رودست خواهد زد؟!
همرسانی نوشتار: