تولید نسل آیندهٔ پاسات و ساپرب در کارخانهٔ جدید فولکس واگن در ترکیه

  1. شنبه ۱۳ مهر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۱ ماه قبل)
تولید نسل آیندهٔ پاسات و ساپرب در کارخانهٔ جدید فولکس‌واگن در ترکیه
به گزارش فرانگر

نسل آیندهٔ فولکس واگن پاسات و اشکودا ساپرب در کارخانهٔ جدید گروه فولکس واگن در ترکیه تولید خواهند شد. این کارخانه در سواحل غربی ترکیه درست خارج از ازمیر واقع شده است. اتو این کارخانهٔ جدید ۱.۱ میلیارد دلاری، سالانه ظرفیت تولید حداکثر ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو را دارد و انتظار می رود حدود ۴ هزار شغل ایجاد کند. فولکس واگن ترکیه را به خاطر شرایط اقتصادی کلان مثبت و موقعیت آن در بازارهای نوظهور برای تأسیس کارخانهٔ جدید خود انتخاب کرده است.

حدود دوسوم از ظرفیت تولید سالانهٔ این کارخانه برای نسل بعدی پاسات خواهد بود. فولکس واگن خط تولید پاسات را از کارخانهٔ Emden در آلمان به این کارخانهٔ جدید منتقل می کند تا فضا برای تولید خودروهای الکتریکی در آلمان فراهم گردد. اشکودا نیز در کارخانهٔ Kvasiny خود که هم اکنون ساپرب را تولید می کند، ظرفیت اضافی پیدا خواهد کرد. انتظار می رود تولید در این کارخانهٔ جدید از سال ۲۰۲۲ آغاز شود. البته سخنگوی فولکس واگن از اظهارنظر در مورد جزئیات خودداری کرد و صرفاً گفته است که این شرکت در مراحل آخر مذاکرات قرار دارد و هنوز تصمیم نهایی در مورد این کارخانه گرفته نشده است.

تولید نسل آیندهٔ پاسات و ساپرب در کارخانهٔ جدید فولکس واگن در ترکیه

از سوی دیگر، رویترز، انتخاب ترکیه برای تأسیس کارخانهٔ جدید می تواند برای گروه فولکس واگن جنجال برانگیز باشد زیرا اتحادیهٔ اروپا دولت این کشور را به محدودیت در آزادی بیان و حقوق تظاهرات متهم کرده است. بااین حال فولکس واگن معتقد است که ترکیه هنوز نامزد عضویت در اتحادیهٔ اروپا است. این کارخانهٔ جدید برای کمک به رشد آینده در بازارهای اطراف به ویژه اروپای شرقی، آسیا و خاورمیانه در نظر گرفته شده است. گروه فولکس واگن پیش ازاین برای تأسیس کارخانهٔ جدید خود بین ترکیه و بلغارستان مردد بود که نهایتاً اولی را انتخاب کرد.

تولید نسل آیندهٔ پاسات و ساپرب در کارخانهٔ جدید فولکس واگن در ترکیه
همرسانی نوشتار: