اولین پاپ موبیل نیسان، خودرویی آشنا برای ایرانی ها!

  1. جمعه ۱۲ مهر ۹۸ ساعت ۱۷:۴۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)
اولین پاپ موبیل نیسان، خودرویی آشنا برای ایرانی‌ها!
به گزارش فرانگر

واتیکان بیش از نیم قرن است که از خودروهای ویژه ی پاپ یا همان پاپ موبیل استفاده می کند اما نیسان برای اولین بار چنین خودرویی را تدارک دیده است.

جدیدترین پاپ موبیلی که توسط پاپ فرانسیس در جریان بازدید او از جزیره ی موریس صورت گرفته یک دستگاه نیسان NP۳۰۰ پیکاپ هارد بادی (همان رونیز پیکاپ خودمان) است.

به منظور آماده سازی این پیکاپ برای کاربردی پاپ، NP۳۰۰ طبق استانداردهای واتیکان و توسط شرکت ABC کوچ ورکس اصلاح شده است. نیسان خیلی وارد جزئیات این خودرو نشده اما در تصاویر یک پیکاپ مجهز شده به بخش محافظتی پاپ در شرایط آب و هوایی نامساعد را مشاهده می کنیم.

نیسان NP۳۰۰ موردبحث همچنین دارای بخش عقب متفاوت، صندلی نصب شده روی فضای بار و چندین نرده دستی است. از دیگر تغییرات این پیکاپ می توان به نصب پرچم های واتیکان و پلاک ویژه ی SCV۱ اشاره کرد که مخفف ایالت واتیکان می باشد.

اولین پاپ موبیل نیسان، خودرویی آشنا برای ایرانی ها!

این تغییرات توسط اسقف اعظم موریس به تائید رسیده و البته این پروژه ای نسبتاً غیرعادی برای شرکت ABC کوچ ورکس بوده زیر این شرکت معمولاً به ساخت خودروها و اتوبوس های سفارشی مشغول بوده و خودروهایی را برای اداره های پلیس، آتش نشانی و خدمات درمانی تهیه می کند.

اولین پاپ موبیل نیسان، خودرویی آشنا برای ایرانی ها!

مدیر فروش و بازاریابی نیسان آفریقا می گوید تصمیم نیسان برای استفاده از NP۳۰۰ کاملاً هوشمندانه بوده زیر این پیکاپ دوام و محبوبیت زیادی در بازارهای آفریقایی دارد. این کمپانی همچنین خاطرنشان ساخته پیکاپ موردبحث هم اکنون در معرض دید عموم قرار دارد.

اولین پاپ موبیل نیسان، خودرویی آشنا برای ایرانی ها!

اگرچه پیکاپ نیسان خودروی بسیار جذابی نیست اما با ذائقه ی پاپ فرانسیس همخوانی دارد. او تاکنون از خودروهای ارزان قیمتی چون داچیا لوگان، فیات ۵۰۰L و اشکودا رپید اسپیس بک استفاده کرده است.
همرسانی نوشتار: