جگوار-لندروور: تولید شاسی بلندهای الکتریکی چندان منطقی نیست

  1. جمعه ۱۲ مهر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۱ ماه قبل)
جگوار آی پیس
به گزارش فرانگر

جگوار لندروور به دنبال استفاده از قوای محرکه الکتریکی شده بوده اما به نظر می رسد این خودروساز تعهد کاملی به تولید خودروهای تمام الکتریکی ندارد.

اگرچه جگوار لندروور قبلاً خودروی آی پیس را معرفی کرده و در حال کار روی XJ الکتریکی می باشد اما خبری از تولید نسخه ی تمام الکتریکی لندروور نخواهد بود و یکی از مقامات این شرکت هم می گوید تولید چنین خودرویی چندان منطقی نیست.

مدیر مهندسی جگوار لندروور گفته است:

رنجروور P400e پلاگین هیبرید

هرچه خودرو بزرگ تر باشد چالش های آئرودینامیکی آن نیز بزرگ تر خواهد بود.

نیک راجرز این گونه توضیح می دهد:

اگر مواظب نباشید باید باتری های بزرگ تری را استفاده کنید که خودرو را به حدی سنگین می کند که روی برد الکتریکی خودرو تأثیر زیادی می گذارد.

این موضوعی جالب است اما خب چنین دلایلی باعث نشده که شرکت های دیگر از کار روی کراس اوورها و شاسی بلندهای الکتریکی دست بکشند. جدای از آی پیس یاد شده، خودروهای تسلا مدل X، آئودی E-Tron و مرسدس EQC چند نمونه از قدبلندهای الکتریکی هستند و دیگر شرکت ها نیز می خواهند خودروهایی همچون بولینگر B۱، ریویان R۱S و کراس اوور الهام گرفته از فورد موستانگ را تولید نمایند.

اگرچه راجرز می گوید قوای محرکه ی الکتریکی برای شاسی بلندها و کراس اوورهای بزرگ ایده آل نیستند اما او گفته سیستم های سلول سوختی می تواند ارزش فکر کردن را داشته باشد. البته این قوای محرکه هم مشکلات خاص خود را دارند.

جگوار-لندروور: تولید شاسی بلندهای الکتریکی چندان منطقی نیست

از جمله مشکلات سیستم های سلول سوختی می توان به نبود زیرساخت ها و آلایندگی های مربوط به تولید هیدروژن اعلام کرد. البته این آخری را می توان با استفاده از انرژی تجدید پذیر رفع کرد اما نبود جایگاه های سوخت گیری یکی از پاشنه آشیل های قوای محرکه ی هیدروژنی است.

جگوار-لندروور: تولید شاسی بلندهای الکتریکی چندان منطقی نیست

راجرز اما می گوید هیدروژن علیرغم این مشکلات یک راه حل خیال انگیز بوده و خودروهای سلول سوختی زمان سوخت گیری سریعی دارند. هنوز مشخص نیست که آیا جگوار لندروور به دنبال قوای محرکه ی هیدروژنی خواهد بود یا خیر اما اتونیوز اروپا می گوید این شرکت اوایل سال جاری مدیر جدیدی را برای توسعه ی چنین تکنولوژی ای گمارده است.

جگوار-لندروور: تولید شاسی بلندهای الکتریکی چندان منطقی نیست
همرسانی نوشتار: