توقف تولید موقتی جگوار لندروور پس از برگزیت

  1. چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۲ ماه قبل)
توقف تولید موقتی جگوار لندروور پس از برگزیت
به گزارش فرانگر

جگوار لندروور می گوید تولید خود در کارخانه های بریتانیا را به مدت یک هفته متوقف خواهد کرد تا از تأثیرات خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا پیشگیری نماید.

رالف اسپت مدیر اجرایی این شرکت که اخیراً در سایت مهندسی و توسعه ی جگوار لندروور در گایدون حضور یافته و در جمع کارکنان سخن می گوید اظهار داشته است تصمیم توقف تولید موقتی این برند بدون بررسی و کار تخصصی نبوده است.او گفته است:

ما نمی توانیم درباره احتمال این کار فکر کنیم بلکه باید آن را انجام دهیم. من روزانه ۲۰ میلیون قطعه نیاز دارم و این یعنی مجبورم تعهدم به تأمین کنندگان را انجام دهم. من مجبورم هر قطعه ای را تأمین کنم و همین کار را باید در زمان دقیق خود انجام دهم.

توقف تولید جگوار لندروور در کارخانه های هیل وود، کسل برومویچ، سولیهال و ولورهمپتون رخ خواهد داد. این کارخانه ها تقریباً یک سوم از کل تولید خودرو در بریتانیا را تشکیل می دهند و مسئول تولید خودروهایی همچون لندروور دیسکاوری، رنجروور اووک و جگوار اف تایپ هستند.

چندین خودروساز طراز اول جهانی که در بریتانیا مشغول تولید خودرو هستند درباره ی تأثیرات خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا هشدار داده اند.

مدیر جگوار لندروور قبلاً درباره ی تأثیر برگزیت بدون توافق روی این خودروساز سخن گفته است. بوریس جانسون نخست وزیر فعلی این کشور بعدها نگرانی های رالف اسپت را رد کرده و ادعا داشته که رئیس جگوار لندروور چیز زیادی درباره ی صنعت خودرو نمی داند.

توقف تولید موقتی جگوار لندروور پس از برگزیت

بیانیه ی توقف تولید موقتی جگوار لندروور اندکی پس از آن منتشر شده که تویوتا گفت تولید خود در این کشور را از اول نوامبر متوقف خواهد کرد. ب ام و نیز همین کار را در کارخانه ی آکسفورد خود انجام خواهد داد.

توقف تولید موقتی جگوار لندروور پس از برگزیت

توقف تولید موقتی جگوار لندروور پس از برگزیت
همرسانی نوشتار: