پشت فرمان مینی کلابمن کوپر ۲۰۱۹ جدید

  1. سه شنبه ۹ مهر ۹۸ ساعت ۱۹:۰۳ (۴ سال،۲ ماه قبل)
پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید
به گزارش فرانگر

مینی کلابمن همیشه از بحران هویت رنج برده است. نسل اول این خودرو دارای درب عقب تکی بود که به سمت راننده باز می شود و طراحی عجیبی داشت. این نسل دوم که ملاحظه می فرمایید کمی هاچبک و کمی استیشن بوده و ۴ سال پس از عرضه روانه ی اتاق عمل شده است.

البته حداقل در ظاهر که تغییر زیادی رخ نداده است. مینی روش فیس لیفت مینور را انتخاب کرده بنابراین هویت گیج کلابمن باقی مانده است. چراغ های جدید و جلوپنجره ی بزرگ تر در بخش جلو به چشم می آیند و آینه های بغل نیز طراحی جدیدی دارند؛ اما در بخش عقب است که می توانید تغییرات بیشتری را ببینید.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

چراغ های عقب از نوع تمام LED بوده و از طراحی پرچم بریتانیا الهام گرفته اند. این ویژگی اولین بار در مینی سه و پنج درب دیده شده بود. قطعاً آن دو خودرو با شکل پهن تر و مرسوم تر خود پذیرفتنی از کلابمن هستند.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید


به غیر از این موارد شاهد یک به روزرسانی عادی خواهید بود بنابراین سه رنگ جدید از جمله رنگ قرمز، رینگ های جدید و برخی آپشن های شخصی سازی دیگر وجود دارند. هم اکنون رنگ های بیشتری برای سقف خودرو در دسترس بوده و می توان حتی رینگ ها و پشت سری هایی با طرح پرچم کشور سازنده را سفارش داد. از جمله آپشن های دیگر این خودرو می توان به چراغ های جلوی ماتریکس LED هم اشاره کرد که بدون هرگونه تعجبی قیمت بالایی دارند.

داخل کابین هم همین داستان وجود دارد. هفت پوشش چرم با رنگ های متمایز قابل انتخاب می باشند. کیفیت متریال و چفت شدن ادوات به یکدیگر بسیار بالا بوده اما کلابمن هنوز هم در مقایسه با آئودی A۳ خودرویی قدیمی حس می شود. البته طراحی کابین این خودرو متمایزتر از مرسدس A کلاس بوده و این در حالی است که از عمر مینی بیش از رقیب آلمانی می گذرد. هنوز هم فضاهای ذخیره ای زیادی در کابین وجود داشته و بخش عقب کابین جوابگوی دو فرد بزرگ سال است. البته نباید انتظار داشت فرد سوم احساس راحتی در اینجا داشته باشد. محفظه بار عقب نیز برای یک خودروی هاچبک مناسب بوده اما برای خودرویی استیشن چندان جالب نیست.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

مدل پایه ی کلابمن کلاسیک دارای صفحه نمایش ۶.۵ اینچی، ناوبری ماهواره ای، اپل کارپلی، جست جوی خودکار، چراغ ها و برف پاک کن های خودکار، چراغ های LED و لامپ هایی با لوگوی مینی می باشد؛ اما قیمت این خودرو هم اکنون ۷۰۰ پوند بیشتر از قبل می باشد. مدل اسپورت هم دارای کیت بدنه ی جان کوپر ورکس بوده و از رینگ های بزرگ تر، صندلی های سطلی و پوشش چرم و تریم کرومی سود می برد.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

علیرغم تمامی به روزرسانی های صورت گرفته در ظاهر کلابمن، زیر کاپوت داستان متفاوت تری برقرار است. تنها یک پیشرانه ی ۲ لیتری ۱۴۸ اسب بخاری دیزلی وجود داشته درحالی که سه پیشرانه ی بنزینی ۲ لیتری ۱۸۹ اسبی برای مدل کوپر S، پیشرانه ی ۲ لیتری ۳۰۲ اسبی برای مدل جان کوپر ورکس و نسخه ی ۳ سیلندر ۱.۵ لیتری ۱۳۴ اسبی برای مدل کوپر وجود دارد.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

کوپر مدت های زیادی است که مدل مورد انتخاب ما بوده و به دلیل جذاب خود که ترکیبی از پرفورمنس و عملکرد می باشد فروش بالایی در خانواده خود دارد. این مدل همچنین بهترین کار را در تمایز خود از هاچبک پنج درب مینی انجام داده بنابراین ما روی پیشرانه ی آن تمرکز می کنیم. فیس لیفت موردبحث تغییری در قوای محرکه انجام نداده بنابراین سواری آن همچون قبل است.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

پیشرانه ی ۱.۵ لیتری در کل دورهای خود قوی بوده و البته آرامش و رفاه آن مشابه پیشرانه ی ۲ لیتری کوپر S است. حتی اگر پیشرانه را تحت فشار هم قرار دهید صدای ناهنجار و زیادی را نخواهید شنید. خودروی حاضر در تست از گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه استپ ترونیک سود برده (گیربکس ۶ سرعته دستی به صورت استاندارد وجود داشته و ۱۶۰۰ پوند ارزان تر است). این گیربکس نرم بوده اما هرگز احساس اسپورت واقعی را در زمان تعویض دنده ها ایجاد نکرده و بسیار برای رانندگی ریلکس طراحی شده است. همین موضوع را می توان درباره ی سواری هم گفت. کوپر نرمی خوبی در شهر داشته ولی خب تکان های بدنه نیز بیشتر است.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

اگرچه مینی کلابمن همیشه تلاش داشته تا خودرویی راحت تر از یک هاچبک باشد اما هنوز هم شاسی آن خاص محصولات مینی است. شاسی خودرو برای یک هاچبک-استیشن به طور سورپرایز کننده ای پاسخگو بوده و چابک تر از مرسدس A کلاس یا حتی ب ام و سری ۱ حس می شود. تنها جای شرمساری این است که فرمان خودرو اگرچه مستقیم بوده اما هرگز وزن خاص سایر محصولات مینی را نداشته و از نظر احساس هم خیلی درست عمل نمی کند.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

دومین نسل مینی کلابمن هم اکنون خودرویی ۴ ساله بوده و بنابراین زمان به روزرسانی آن فرا رسیده است. تغییرات ظاهری این خودرو کاملاً ملایم بوده و بزرگ ترین تفاوت آن به دو چراغ عقب مربوط می شود. مینی از نظر انتخاب پیشرانه هم خیلی سخاوتمندانه عمل نکرده اما ما همچنان مدل کوپر را به سایر نسخه ها ترجیح می دهیم. کلابمن هنوز هم انتخاب عجیبی در مقایسه با دیگر هاچبک های لوکس مرسوم تر در بازار بوده و باب میل همه ی خریداران نیست.

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

پشت فرمان مینی کلابمن کوپر 2019 جدید

مشخصات مینی کلابمن کوپر Exclusive

  • قیمت: ۲۴۱۰۰ پوند
  • پیشرانه: ۳ سیلندر ۱.۵ لیتری بنزینی
  • قدرت/گشتاور: ۱۳۴ اسب بخار/۲۲۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل جلو
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۹.۲ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۲۰۵ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: ۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

منبع: autoexpress
همرسانی نوشتار: