فراخوان تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ توسط ب ام و!

  1. سه شنبه ۹ مهر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
فراخوان تویوتا سوپرا 2020 توسط ب‌ام‌و!
به گزارش فرانگر

در دوازدهم سپتامبر سال جاری بود که NHTSA آمریکا فراخوانی با شماره ۱۹V۶۵۳۰۰۰ را اعلام کرد. این یک فراخوان ایمنی برای حلقه راهنمای کمربند ایمنی تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ بود که دلیلش نیز احتمال عدم جوشکاری مناسب و کامل اعلام شده بود؛ اما خبر خوب اینکه تنها ۷ دستگاه سوپرا تحت تأثیر این فراخوان قرار گرفته و ۴ نمونه قبل از این، بازبینی شده اند؛ اما خبر بد اینکه این فراخوان توسط تویوتا انجام نشده بلکه کار ب ام و است!

اما چرا به این خبر گفتیم خبر بد؟ بدون هرگونه سؤالی، بزرگ ترین انتقاد به سوپرای جدید ارتباط زیاد آن با ب ام و بوده است. تقریباً تمامی آنچه زیر پوست نسل جدید سوپرا می گذرد با ب ام و Z۴ مشترک بوده و حتی حس متمایز ب ام و در کابین این خودروی ژاپنی نیز وجود دارد؛ اما بدنه ی سوپرا کاراکتر خاص خودش را داشته ولی خب ژاپنی ها از زمان معرفی این کوپه ی اسپورت تحت فشار بوده اند.

واضح است که ساختار کلی سوپرا با ب ام و مشترک است؛ اما فراخوان این خودرو به خاطر قطعه ای که مکانیکی نیست خبر چندان خوبی برای تویوتا سوپرایی که نسخه ی ریبج شده از ب ام و نیست محسوب نمی شود؛ اما اینکه چرا تویوتا فراخوان موردبحث را اعلام نکرده یک سؤال بزرگ است. نگاه به جزئیات نشان می دهد که شاید این موضوع به مشکلات تأمین کننده مرتبط باشد و اگر تأمین کننده این قطعه با ب ام و کار کند می تواند چنین فراخوانی توسط باواریایی ها اعلام شود.

فراخوان تویوتا سوپرا 2020 توسط ب ام و!

فراخوان تویوتا سوپرا 2020 توسط ب ام و!

به هرحال تنها ۳ سوپرا با نقص احتمالی در حلقه راهنمای کمربند ایمنی باقی مانده اند و اگر هم مشکلی در این ۳ خودرو پیدا شود خود خودروها باید تعویض گردند! بله ب ام و می گوید این محصولات تویوتا در صورت وجود مشکل باید به صورت کلی تعویض شوند و تویوتا هم این موضوع را در نامه ای به نمایندگی ها تائید کرده است. اینکه کدام برند تصمیم نهایی درباره ی این موضوع را گرفته اند یک موضوع مرموز است.

فراخوان تویوتا سوپرا 2020 توسط ب ام و!

فراخوان تنها ۳ دستگاه خودرو در صنعت خودرو اصلاً به چشم نمی آید. البته اینکه ب ام و فراخوان سوپرا را اعلام کرده مهر تائید دیگری بر این موضوع است که سوپرا یک کوپه ی خالص ژاپنی نیست.

فراخوان تویوتا سوپرا 2020 توسط ب ام و!
همرسانی نوشتار: