جریمه ۴۰ میلیون دلاری فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین

  1. دوشنبه ۸ مهر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)
جریمه‌ 40 میلیون دلاری فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین
به گزارش فرانگر

آمار فروش یکی از مهم ترین فاکتورهای صنعت خودرو هستند اما فیات-کرایسلر به خاطر گزارش دروغین این پارامتر در آمریکا با جریمه ای ۴۰ میلیون دلاری روبرو شده است.

بنا به گفته ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این شرکت درباره ی آمار فروش خودروهای خود در آمریکا سرمایه گذاران را گمراه کرده است.

ظاهراً این تخلفات بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ رخ داده و گفته شده است:

فیات-کرایسلر آمریکا آمار فروش ماهانه ی غلطی را گزارش کرده و اگرچه گفته که فروش سال به سال این شرکت رو به رشد بوده اما این رشد در سپتامبر سال ۲۰۱۳ رخ نداده است.

به منظور انتشار چنین آمار غلطی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می گوید این خودروساز مبالغی را به نمایندگی ها پرداخت کرده تا آمار فروش جعلی را گزارش کنند. این شرکت داده های فروش واقعی را منتشر نکرده است. فیات-کرایسلر در زمان هایی که به دستیابی به اهداف فروش یا از دست دادن وضعیت رشد فروش خود نزدیک بوده به فایل های واقعی فروش مراجعه کرده و همان آمارهای قدیمی را منتشر می کرده است.

نیازی به گفتن نیست که این امر کاملاً فریبنده بوده و تقریباً هیچ کسی از بیرون شرکت نمی تواند آمار فروش واقعی فیات-کرایسلر را تشخیص دهد.

جریمه  40 میلیون دلاری فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین

پس از بررسی های بسیار بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فهمید این خودروساز قوانین ضد کلاه برداری را نقض کرده است. فیات-کرایسلر بدون اعتراف به خطای خود یا رد آن با پرداخت ۴۰ میلیون دلار به منظور حل این مشکل موافقت نموده است.

این خودروساز چیز زیادی درباره ی جریمه ی یاد شده نگفته اما با انتشار بیانیه ای ادعا داشته که همکاری کامل را با مقامات داشته است. فیات-کرایسلر اضافه کرده چندین بار قوانین را بررسی و کنترل کرده و تعهد خود به انتشار دقیق آمار فروش را اعلام می کند.

جریمه  40 میلیون دلاری فیات-کرایسلر به خاطر انتشار آمار فروش دروغین
همرسانی نوشتار: