سوبارو و تویوتا روی توسعهٔ نسل بعدی GT۸۶ کار می کنند

  1. یکشنبه ۷ مهر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۲ (۴ سال،۲ ماه قبل)
سوبارو و تویوتا روی توسعهٔ نسل بعدی GT86 کار می‌کنند
به گزارش فرانگر

طی چند ماه گذشته از هردو شرکت تویوتا و سوبارو اظهارنظرهای مختلفی شنیدیم که می گفتند سرانجام نسل جدید مدل GT۸۶ یا BZR ساخته خواهد شد. حال اما این دو خودروساز ژپنی رسماً تأیید کرده اند که توسعهٔ نسل دوم این کوپهٔ اسپرت انجام خواهد گرفت. تویوتا و سوبارو در مورد تجارت جدید و اتحاد سرمایه به توافق رسیده اند که توسعهٔ نسل بعدی تویوتا GT۸۶ و سوبارو BRZ هم بخشی از این توافق است. علاوه بر این، این توافق شامل همکاری دو شرکت باهم برای مهندسی محصولات چهارچرخ محرک کاملاً جدید هم می شود و حق استفاده از تکنولوژی هیبریدی تویوتا در مدل کراس تِرک هیبریدی را به سوبارو داده است. این همکاری همچنین در زمینهٔ رانندگی خودکار و خودروهای متصل هم تمرکز خواهد داشت.

اتحاد بروز شده میان این دو خودروساز ژاپنی تغییراتی را هم در سرمایه به همراه داشته است زیرا سهام تویوتا در سوبارو از ۱۶.۸ درصد فعلی به حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند. طبق اعلامیهٔ مطبوعاتی، این یعنی سوبارو به یک شرکت وابسته به تویوتا تبدیل خواهد شد. البته سوبارو هم در تویوتا سهامی به ارزش ۸۰ میلیارد ین (۷۴۰ هزار دلار) خریداری کرده است. این دو شرکت در توافق دیگری که در ماه ژوئن منعقد شد نیز توسعهٔ مشترک یک پلت فرم جدید اختصاصی برای خودروهای الکتریکی را در دستور کار قرار داده اند. این خودروسازان ژاپنی با استفاده از تکنولوژی الکتریکی سازی تویوتا و دانش چهارچرخ محرک سوبارو که ستون فقرات پلت فرم مشترک آن ها خواهد بود، باهم در ساخت یک خودروی تمام الکتریکی کار می کنند.

سوبارو و تویوتا روی توسعهٔ نسل بعدی GT86 کار می کنند

فعلاً جزئیاتی از نسل آیندهٔ GT۸۶ و BRZ اعلام نشده است اما اخیراً یکی از مهندسین ارشد تویوتا اعلام کرده است که نسل دوم GT۸۶ برای رانندگی خودروی بهتری از سوپرا خواهد بود. آخرین گزارش ها در این رابطه نیز نشان می دهند که ممکن است در نسل بعدی این کوپه های اسپرت، بجای پلت فرم ایمپرزا از پلت فرم TNGA تویوتا استفاده شود اما پیشرانۀ آن از کراس اوور سوبارو ایسنت قرض گرفته خواهد شد. درهرحال با توجه به اینکه تاکنون هیچ تصویر جاسوسی از پروتوتایپ های نسل آیندهٔ GT۸۶ و BRZ منتشر نشده است، احتمالاً به این زودی ها نسل جدید این دو اسپرت ژاپنی را نخواهیم دید.
همرسانی نوشتار: