ستاره اسکندری این بار در تلویزیون خبر ساز شد + عکس

سریال «ترور خاموش» به کارگردانی احمد معظمی این شب ها از شبکه یک در حال پخش است و تاکنون ۱۳ قسمت از آن روی آنتن رفته است. این سریال که به مسئله مهم و بحث برانگیز قاچاق مواد مخدر و اعتیاد می پردازد، از همان ابتدای قصه، سراغ موضوع حساسی مانند کودک همسری رفته بود و در قسمت های اخیر هم موضوع حساس دیگر یعنی ازدواج سفید، به صورت غیرمستقیم در داستان مطرح شده است.

  1. یکشنبه ۷ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۳۵ (۴ سال،۶ ماه قبل)
«ازدواج سفید» برای اولین بار در سریال «ترور‌خاموش»!
به گزارش فرانگر

به نقل از روزنامه خراسان ، ماجرا از این قرار است که یکی از شخصیت های مهم سریال به نام «مینا شفقتی» با بازی ستاره اسکندری با مردی به نام «سروش همتی» در رابطه است و ظاهراً با یکدیگر ازدواج نکرده اند. «مینا» و «سروش» از کاراکتر های منفی اصلی سریال هستند، آن ها شیمی دان اند و آشپزخانه تولید مواد مخدر دارند. تاکنون در سینما، مثلاً در فیلم هایی مانند «رگ خواب» شاهد اشاره به این موضوع بوده ایم، اما پرداختن به این مسئله در تلویزیون بی سابقه بوده و این شب ها برای اولین بار در «ترور خاموش» شاهد آن هستیم.

ماجرای رابطه «مینا» و «سروش»

گفتیم ظاهراً ازدواجی در کار نیست، چون حداقل تا این جای سریال هیچ اشاره ای به این که آن ها به طور رسمی زن و شوهر هستند، نشده و اتفاقاً دیالوگ هایی از زبان این دو شخصیت مطرح شده که اصلاً معنی ازدواج نمی دهد. در یکی از سکانس هایی که چهارشنبه شب پخش شد، «مینا» و «سروش» بار ها از واژه «رابطه» استفاده کردند. مثلاً «مینا» گفت: «رابطه من و تو از اولش فقط یه شراکت کاری بود، بعد جناب عالی بی خود و بی جهت عشق و عاشقی رو کشوندی وسط. ببین رابطه مون رو از کجا به کجا کشوندی.» سروش هم در پاسخ گفت: «این رابطه مگه الان چشه، چه ایرادی داره مگه؟» مینا در دیالوگ دیگری هم این طور ارتباط فعلی شان را توصیف کرد: «همون عشق و عاشقی نصفه ونیمه هم تموم شده رفته پی کارش، الان رابطه من و تو فقط کار و پوله.» هیچ کدام از این حرف ها معنی تعهد یا ازدواج را ندارد. علاوه بر این، وقتی «مینا» به تنهایی تصمیم گرفت برای پنجمین بار سقط جنین کند و «سروش» را از این کار باخبر کرد، واکنش «سروش» اصلا شبیه یک «همسر» نبود! ناگفته نماند تصمیم گیری کاملاً مستقل «مینا» هم عجیب بود.

نقد پدیده کودک همسری

سریال «ترور خاموش» پیش از این در یکی از سکانس های ابتدایی قسمت اول هم به طور مستقیم، به مسئله کودک همسری پرداخته بود. این سریال از زاویه دید مخالفان این موضوع، آن را مطرح کرد و از در نقد منفی علیه پدیده کودک همسری، وارد شد. در آن سکانس دیدیم که پدر و مادر معتادی، حاضر شده بودند فرزند ۱۲ ساله خود را به خاطر پول، به عقد مرد میان سالی دربیاورند و در واقع او را فروخته بودند. بعد هم که پلیس سر رسید و ضمن برهم زدن مراسم، عاقد و داماد را دستگیر کرد و برد.
همرسانی نوشتار: