کراس اوور بائوجون RS-۳، جدیدترین محصول جنرال موتورز برای چین

  1. شنبه ۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
کراس‌اوور بائوجون RS-3، جدیدترین محصول جنرال موتورز برای چین
به گزارش فرانگر

برند بائوجون که متعلق به جوینت ونچر سایک-جنرال موتورز-وولینگ است، طی دو سال گذشته واقعاً فعال بوده و چندین محصول کاملاً جدید را به بازار چین عرضه کرده است. به نظر می رسد این رویه همچنان ادامه دارد زیرا این برند چینی خودروی جدید دیگری را هم برای بازار چین تدارک دیده است. این خودرو که RS-۳ نام دارد، یک کراس اوور کامپکت است که از ماه اکتبر در چین قابل خریداری خواهد بود و حالا پیش نمایشی از آن با این تصاویر رسمی ارائه شده است. RS-۳ بر اساس جدیدترین پلت فرم R ساخته شده که توسط SGMW (سایک-جنرال موتورز-وولینگ) توسعه یافته است.

این خودرو با ۴,۳۰۰ میلی متر طول، ۱,۷۵۰ میلی متر عرض، ۱,۶۲۵ میلی متر ارتفاع و ۲,۵۵۰ میلی متر فاصلهٔ محوری، اندازه ای مشابه فولکس واگن T-Roc دارد. به گفتهٔ بائوجون، این کراس اوور DNA تکنولوژیکال، هوشمند و متصل جدید این شرکت را به ارث برده است؛ مانند دیگر محصولات بائوجون یعنی کراس اوور RS-۵، مینی ون RM-۵ و سدان RC-۶، این کراس اوور کامپکت جدید هم از تکنولوژی های پیشرفته ای مثل سیستم فرمان صوتی برخوردار است. RS-۳ همچنین از زبان طراحی جدید بائوجون بنام «هندسهٔ بین ستاره ای» هم بهره مند شده و سازندهٔ چینی برای توصیف استایل آن از کلمات مردانه و ورزشکاری استفاده کرده است.

کراس اوور بائوجون RS-3، جدیدترین محصول جنرال موتورز برای چین

درواقع نیز RS-۳ خودروی زشتی به نظر نمی رسد. ازجملهٔ ویژگی های ظاهری برجستهٔ این ماشین می توان به دماغهٔ تهاجمی با چراغ های دوقسمتی، جلوپنجرهٔ و لوگوی جدید بائوجون، گلگیرهای عضلانی، روکش های پلاستیکی مشکی رنگ بدنه و سقف شناور اشاره کرد. چراغ های عقب خودرو هم مثل جلو دوقسمتی هستند و تا حدودی به چراغ های مینی ون RM-۵ شباهت دارند. RS-۳ با دو پیشرانهٔ مختلف به بازار عرضه خواهد شد که شامل ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱.۲ لیتری توربو با ۱۳۰ اسب بخار قدرت می شود. نیروی هردوی این موتورها توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی صورت می گیرد اما امکان سفارش یک نمونهٔ اتوماتیک CVT هم وجود دارد.




همرسانی نوشتار: